adcov.com

Doskonale Czytanie Światło w Footcandles

Posiadające odpowiedni poziom oświetlenia podczas czytania zmniejsza zmęczenie oczu. Krótkoterminowe skutki zmęczenia oczu to ból głowy i suchość oczu. Długoterminowe skutki zmęczenia oczu to niewielki wzrost szansy na rozwój krótkowzroczność (krótkowzroczność) i zmarszczki wokół oczu.

Liczby

Dla zwykłego czytania, 20-50 stóp-świece (215-538 lumenów / m2) jest zalecany poziom światła.
Do intensywnego czytania, takie jak studia i dla osób starszych, 50-100 foot-świece (540-1076 lumenów / m2) jest zalecany poziom światła.

Osób starszych

Starsze osoby potrzebują jaśniejsze światło do czytania przez ponieważ części oka stają się bardziej nieprzezroczyste w czasie i ze względu na zakres, że uczeń może otwierać i zamykać zmniejsza się w czasie. Obie te mogą pozwolić mniej światła do oka.

Jak zmierzyć

Chyba że zaistnieją szczególne okoliczności, należy zmierzyć światło ze światłem metr około 78 cm (30,7 cala) od podłogi.

Mierniki światła

Upewnij się, że używasz światłomierz wykonany pomiar światła, które postrzega ludzkie oko, które jest światło o długości fali 500-600 nanometrów.

Nieporozumień

Błędne przekonanie o czytanie w słabym świetle jest to, że powoduje krótkowzroczność. Badania wskazują, że genetyka jest głównym czynnikiem w celu określenia, czy dana osoba staje się krótkowzroczny i że czytanie przy słabym świetle to tylko niewielki czynnik.