adcov.com

Dobrym źródłem cynku w produktach spożywczych

Dobrym źródłem cynku w produktach spożywczych


Cynku jest istotne mikroelement, co jest wymagane w diecie na dzień, ale tylko w małych ilościach. Cynk znajduje się w różnych produktów spożywczych, gotowane i surowe. Cynk znajduje się w organizmie człowieka, głównie w silnych mięśni, czerwone i białe krwinki, siatkówki oka, skóry, nerek, kości i trzustki. Jeśli masz niedobór cynku, co jest rzadkością, istnieje wiele suplementów na rynku.

Funkcja cynku

Cynk pełni wiele niezbędnych funkcji w organizmie człowieka, w tym utrzymanie zdrowego systemu odpornościowego, wspomagając trawienie, kontroli cukrzycy i gojenie się ran. Jest to bardzo korzystne dla zdrowia oczu, apetytu, ślepota, zdrowej ciąży, włosów i skóry. Spraye cynkowe są często używane do ran, oparzeń i innych urazów do wspomagania gojenia. Cynk stał się popularny środek na zmniejszenie długości przeziębienia; zgodnie z American Cancer Society, są mieszane opinie na ten temat.

Objawy niedoboru cynku

Będziesz miał bardzo jednoznaczne objawy powinieneś być brak odpowiedniej cynku w codziennej diecie. Niektóre z tych chorób są niskie ciśnienie krwi, utratę apetytu, uczucie zmęczenia, depresji i utraty zmysłów smaku i zapachu. Również może być przedmiotem częstych przeziębień i infekcji. Nie może być awaria wzrostu u dzieci z niedoborem cynku.

Raw Foods

Istnieje szeroka różnorodność surowych produktów spożywczych, które zawierają odpowiednie ilości cynku. Nasiona dyni: 1/4 filiżanki zawiera 2.18mg; sezam: 1/4 filiżanki zawiera 2.80mg; syrop klonowy: .55mg w 2 łyżeczki .; i jogurt o niskiej zawartości tłuszczu: 2.18mg w jednej filiżance. Crimini grzyby mają 1.56mg w pięciu oz. podaniem.

Gotowane jedzenie

Nie Aris szeroki wybór potraw gotowanych, które zawierają cynk, z białka zwierzęcego najbogatszym źródłem. Największą zawartość cynku przechodzi do wątroby cielęcej z fest 10.80mg za 4-oz. służąc, polędwica wołowa z 6.33mg dla 4-uncji obsługujących i warzyw, takich jak szparagi, latem squash, Collard Greens i groszkiem z zakresu od 1 do 3 mg na jedną filiżankę porcji. Owoce morza ma wysoką zawartość cynku, zwłaszcza ostrygi.

Dzienna dawka

Dzienną dawkę cynku jest bardzo małe i łatwe do osiągnięcia. Mężczyźni, którzy są 14 lat wymagają approximatley 11mg, i kobiety w wieku od 14 do 18 wymagają 9 mg. Kobiety, które są 19 lat i powyżej wymagają 8 mg dziennie. Kobiety w ciąży wymagają nieco wyższą dawkę, 10 lub 11 mg.

Zbyt dużo cynku

Możliwe jest zbyt dużo cynku w codziennej diecie. National Academy of Sciences ustawić dopuszczalną górną granicę 40 mg cynku dla osób powyżej 19. Będziesz miał wyraźnych objawów, takich jak metaliczny gorzki smak wraz z ewentualnym nudności, wymioty, skurcze i bóle brzucha. Dr John Swartzberg z UC Berkeley zaleca, aby uzyskać wymaganą dawkę cynku ze źródeł żywności, a nie suplementów.