adcov.com

Dobre przekąski Pomocy Cholesterol

Nawet do najzdrowszych osób, jedzenie żywności, które pomagają utrzymać poziom cholesterolu w dół jest skutecznym sposobem, aby obniżyć ryzyko ataku serca. Pacjenci, u których w rodzinie zawału serca lub wysokim poziomem cholesterolu lub zagrożonych w inny sposób należy zachować szczególną ostrożność na co dzień, aby dodać pokarmy, które pomagają obniżyć i utrzymać zdrowy poziom cholesterolu.

Omega-3 kwasy tłuszczowe i Ryby

Podczas ponad-the-counter i omega-3 olej z ryb suplementy są dostępne, jedzenie ryb bezpośrednio jest dużo bardziej pomocne. Przez spożywanie ryb, które są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, takich jak makrela, troć, sardynki, tuńczyk biały, łososia i śledzia, ludzie są nie tylko coraz omega-3, ale także innych kluczowych składników odżywczych, takich jak selen. Jeść dwie porcje ryby tygodniowo może zmniejszyć ryzyko ataku serca. Dla ludzi, którzy nie lubią jeść ryby, są też wysoki poziom omega-3 kwasów tłuszczowych w nasionach lnu ziemi i olej rzepakowy. Wymieszać te składniki do swojej codziennej kuchni jak najwięcej.

Orzechy

Orzechy, które są bogate wielonienasycone kwasy tłuszczowe, pomagają obniżyć poziom cholesterolu. Migdały, orzechy laskowe, orzeszki ziemne, orzechy pekan, pistacje, orzechy włoskie i niektóre orzechy piniowe są korzystne z umiarem. Food and Drug Administration stwierdza, że ​​osoby, które jedzą jedną garść (1,5 uncji) z tych orzechów każdego dnia może zmniejszyć ryzyko zawału serca.

Owies i płatki owsiane

Owies i owsiane są bogate w błonnik rozpuszczalny, zmniejsza wchłanianie cholesterolu w jelitach. Przez redukującym cholesterolu trawienie włókien rozpuszczalnych zmniejsza poziom lipoprotein o niskiej gęstości, znanego również jako LDL, lub złe rodzaju cholesterolu. Mieszanie mąki owsianej z owocami, takich jak banany, dodaje błonnika, który może być pomocny w redukcji absorpcji cholesterolu.

Oliwa z oliwek

Podobnie jak inne zdrowej żywności, cholesterol, olej z oliwek zawiera antyoksydanty, które oddzielają złego cholesterolu (lipoproteiny o niskiej gęstości), z dobrą cholesterolu. Dwie łyżki oliwy z oliwek na co dzień jest rekomendowany przez Food and Drug Administration, w celu uzyskania pełnych korzyści zdrowy sercu oleju. Olej z oliwek może być dodany do dowolnej zwykłej diety w różnych sposobów. Sautéing warzywa w oliwie z oliwek lub używając go jako bazy do sałatek jest skutecznym sposobem, aby włączyć oliwę z oliwek do codziennej diety.