adcov.com

Długotrwałe działanie pompy piersi

Długotrwałe działanie pompy piersi


Karmienie piersią może być wyzwaniem dla matek, zwłaszcza tych, którzy wracają do pracy i planu na pompowanie wyłącznie. Pompy piersi może być bardzo wygodne i pasują praktycznie każdego budżetu, jeśli je kupić używane lub trzymać się ich wynajmu na okres masz zamiar karmienia piersią.

Skutki uboczne długotrwałego pompowania piersi

Wyłącznie pompowania może prowadzić do spadku podaży mleka po zaledwie kilku miesięcy "na pompie." Jeśli okaże się, że mleko jest niski, należy rozpocząć pompowanie częściej przez dłuższy czas, aby uzupełnić swoją podaż.

Ból, popękane, suche sutki

Czy karmisz piersią lub za pomocą pompy, ból suche sutki są jednym z głównych zarzutów wiele matek mają. Może to być tymczasowy, wiele doświadczenia kobieta pewien stopień dyskomfortu w fale, szczególnie gdy używa się wyłącznie pompy. Stosując krem ​​smoczek i na obniżenie poziomu ssania na pompie może ułatwić większość, jeśli nie wszystkie, z dyskomfortu.

Wygląd

W okresie karmienia piersią, Twoje piersi będą zmiany w wyglądzie. Mogą one być większe i jędrne, gdy engorged z mlekiem, i miękkie, gdy nie są. Twoje sutki mogą pojawić wypaczone w czasach, i mogą pojawić się obrzęk lub skręcone od ssania na pompie. Te kosmetyczne skutki uboczne są przejściowe, a po zatrzymaniu piersi pompowania piersi powinny powrócić do normalnego kształtu i wielkości.

Wpływ na zdrowie

Karmienie piersią dziecko było wiedzieć, aby obniżyć ryzyko raka, otyłość, depresja, cukrzyca. Im dłużej są pompowania, tym więcej immunitety dziecko może budować na tych wspólnych chorób.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem

Jeśli obawiasz się ze skutkami długotrwałego stosowania pompy piersi, porozmawiaj z lekarzem, położną lub lokalnym La Leche League na temat tego, co można zrobić, aby złagodzić nieprzyjemne skutki uboczne, a jednocześnie nadal karmić piersią swoje dziecko.