adcov.com

Długoterminowe skutki z Effexor

Długoterminowe skutki z Effexor


Effexor, po raz pierwszy wprowadzony w 1993 roku, ma ograniczone zapisy długoterminowych skutków; jednak doniesienia sugerują, że leki przeciwdepresyjne nowszej generacji, takie jak Effexor wykazują następujące efekty długoterminowe: przyrost masy ciała, zaburzenia seksualne, interakcje leków i objawów w ciągu odstawieniu, między innymi.

Weight Gain

Często występującym działaniem niepożądanym leków przeciwdepresyjnych, przyrost masy ciała może pojawić się również po zakończeniu leczenia Effexor.

Zaburzenia seksualne

Zaburzenia seksualne i / lub brak zainteresowania jest częstym skutkiem ubocznym wielu pacjentów doświadcza Effexor i nadal jest problemem po zakończeniu leku.

Interakcje

Te same trudności interakcji doświadczyli podczas Effexor często występują po leczenie zostało zakończone. Oddziaływania te mogą być unikalne dla każdego człowieka lub popularne wśród mas (tj MAO).

Objawy odstawienne

Effexor należy zmniejszać powoli i stopniowo z pod czujnym opieką lekarza. Odstawieniu leku często wywołuje skutki odstawienia (takie jak elektryczne mózgu zaps, krótkoterminowe problemy z pamięcią, poczucie utraty świadomości lub mrowienie uczucie na ciele), które pojawiają się nawet po leku została wyeliminowana z systemu.

Inne rzadkie efekty

Niektóre badania wykazały, Effexor mieć inne, mniej częste działania niepożądane; Jednak skutki te wydają się dość rzadko. Niektóre z nich to paranoidalne urojenia, silne bóle głowy, niewyraźne widzenie, bezsenność, suchość w ustach, zaparcia i problemy z pęcherzem.