adcov.com

Długoterminowe skutki z bezdech senny

To nie jest zabawa, aby czuć się zmęczony w ciągu dnia, zwłaszcza gdy lista rzeczy do zrobienia jest mile długo. Ale dla wielu, uczucie zmęczenia nie ma nic wspólnego z nocnym TV; raczej, że są zmęczeni z powodu wspólnego zaburzenia snu zwanej bezdech senny, który występuje, gdy są przerwy w oddychaniu podczas snu. I chociaż sen zostaje zaskoczony przez brak tlenu i budzi się do utrzymania normalnego cyklu oddychania, wzór po nieregularnym oddechu nadal sen przejęła ponownie. Ten brak snu i tlenu ma długotrwałe skutki, które mogą być bardzo poważne.

Wysokie ciśnienie krwi

Jak organizm walczy o tlen, poziom dwutlenku węgla we krwi pędy. To się budzi śpiącego na chwilę, aby mógł prawidłowo ponownie zacząć oddychać. Ponieważ wzorzec ten powtarza się w ciągu nocy, serce jest zmuszony do pracy trudniejsze przez to wzrost ciśnienia krwi. Z biegiem lat, bezdechu sennego i stresu przez niego na sercu wraz ze wzrostem ciśnienia krwi może prowadzić do poważnych chorób serca, a nawet niewydolności serca. Strokes się również zagrożenie dla zdrowia, jeśli ciśnienie krwi staje się wystarczająco wysoki i pozostają niewykryte.

Waga Zagadnienia

Wielu ludzi, którzy walczą z bezdechu sennego również mają tendencję do nadwagi. Badania wykazały, że wiele osób, które cierpią z bezdechu sennego miało nadwagę na początku i że waga może być czynnikiem. Jednak waga może stać się problemem po wystąpieniu bezdechu sennego. Metabolizm zmienia, gdy śpi i pozbawiony tlenu. Metabolizm nie działa właściwie, a więcej pracy jest wymagane do spalania kalorii. Także ludzie, którzy czują się słaby jedzą więcej i wykonywania mniej.

Depresja

Innym objawem długoterminowych efektów bezdechu sennego jest zmiana w serotoninę, która posiada rolę zarówno zdrowego snu i nastroju. Kiedy staje się nierówne serotoniny, więc nie nasz naturalny stan snu i nastroju. Bez właściwej równowagi serotoniny, depresja staje się prawdziwa walka dla wielu osób cierpiących na bezdech senny.

Nieproduktywnych działań w Dzienne

Bezdech senny sprawia, utrzymując się z codziennej rutyny jest bardzo trudna. Brak snu ma katastrofalny wpływ na pracę i wydajność w szkole. To także wpływa na relacje społeczne, ponieważ nie ma w lewo na koniec dnia, aby spędzić czas z przyjaciółmi i bliskimi energii.

Wypadek Podatne

Długoterminowe brak snu może spowodować ktoś czuć słaby i niezdarny. Jest to po części dlatego, że system nerwowy i mózg są zmęczeni. Opóźniona reakcja w rzutach i więcej urazów i wypadków zdarza.