adcov.com

Dlaczego wysokie ciśnienie krwi jest problemem zdrowia

Jest więcej niż jeden warunek oznaczone jako "cichy zabójca", ale nikt nie dotyka więcej ludzi niż wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie). Choć dokładne przyczyny większości przypadków nadciśnienia pierwotnego nie są znane, istnieją czynniki łagodzące (miażdżyca i miażdżyca), że wszystkie ciała człowieka mają do jednego stopnia lub drugiego. W teorii wszyscy ludzie będą rozwijać wysokie ciśnienie krwi do jednego stopnia lub innego jeśli żyją wystarczająco długo.

Podstawy

Wysokie ciśnienie krwi --- nadciśnienie --- to stan charakteryzujący się odczyty ciśnienia krwi powyżej przyjętej normalnego czytania 120/80.

Ciśnienie krwi jest pomiar ciśnienia krwi na ściany tętnicy. Górna liczba, lub ciśnienie skurczowe, jest pomiar tego ciśnienia podczas pompowania serca. Numer dołu lub rozkurczowe ciśnienie, jest pomiar tego ciśnienia przy serca w spoczynku (od uderzeń serca).

Wysokie ciśnienie krwi osłabienie mięśni serca, na pewien okres czasu, co powoduje mniej wydajne obiegu krwi, a zatem zmniejszyła tlenu i składników odżywczych, dostarczany do organizmu.

Rozpowszechnienie

American Heart Association szacuje, że 1 na 3 dorosłych Amerykanów ma wysokie ciśnienie krwi --- i aż jedna trzecia osób z chorobą nie są świadomi, że mają go.

Komplikacje

Niekontrolowane wysokie ciśnienie krwi prowadzi bezpośrednio do chorób serca, niewydolności nerek, udarów mózgu, zawału serca czy przedwczesnej śmierci, wskazane przez dr Eliasza Saunders z University of Maryland Medical Center.

American Heart Association identyfikuje choroby serca jako nr 1 przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych. Jedna osoba umiera na choroby serca co 33 sekund.

Tylko ta statystyka się nadciśnienie wyróżniają się poważnym problemem zdrowotnym. Choroba serca jest często spowodowane przez niekontrolowane wysokie ciśnienie krwi, ale wszystkie części ciała są dotknięte nadciśnienia.

Objawy

Brak objawy wysokiego ciśnienia krwi. Jedynym sposobem na zdiagnozowanie tej choroby jest, że ciśnienie krwi mierzone.

Leczenie

Życia odgrywa ważną rolę w kontroli i leczenia wysokiego ciśnienia krwi. Rzucenie palenia, utrzymanie masy ciała w zdrowych granicach, uzyskanie regularne ćwiczenia fizyczne i dietę niższy w cholesterolu LDL są wszystkie rzeczy może zrobić jednostka do promowania bardziej normalne ciśnienie krwi.

Dla wielu otyłych osób z rozpoznanym nadciśnieniem tętniczym, gdy ich waga jest zredukowana, ciśnienie krwi będzie także zmniejszyć.

Biorąc leki kontrolować nadciśnienie zgodnie z zaleceniami dostawcy opieki zdrowotnej jest kolejnym ważnym krokiem w skutecznym leczeniu nadciśnienia.

Dr Saunders szacuje, że tylko 25 procent ludzi, którzy wiadomo, że mają nadciśnienie są kontrolującego go, albo dlatego, że otrzymują żadnego leczenia lub ponieważ nie są one następujące zabiegi przepisane przez lekarza.

Zgodność ze schematów leczenia jest kluczowe dla skutecznego leczenia nadciśnienia tętniczego --- i ewentualnych powikłań --- dla optymalnego zdrowia.