adcov.com

Dlaczego ważne jest, aby zmierzyć czyjeś ciśnienie krwi?

Dlaczego ważne jest, aby zmierzyć czyjeś ciśnienie krwi?


Ciśnienie krwi jest nazywany "cichym zabójcą", ponieważ często nie daje żadnych zauważalnych objawów. Ważne jest, aby wiedzieć, ciśnienie krwi; zachowaniu normalnych poziomów dobre dla ogólnego stanu zdrowia, jak również obniżyć ryzyko poważnych powikłań.

Powikłania nadciśnienia tętniczego

Wysokie ciśnienie krwi może prowadzić do udaru mózgu, zawału serca, niewydolności nerek, uszkodzenia tętnic, tętniakiem i problemy z koncentracją.

Czynniki ryzyka

Jeżeli którykolwiek z następujących czynników ryzyka stosuje się do Ciebie, możesz mieć wysokie ciśnienie krwi i należy sprawdzić to na zewnątrz. Czynniki ryzyka to będąc w średnim wieku i starszych, jest czarny, mający w rodzinie wysokiego ciśnienia krwi, nadwaga, siedzący tryb życia, palenie tytoniu, spożywania alkoholu, nadmierne spożycie sodu i zbyt mało potasu i witaminy D w diecie, a pewne warunki medyczne jak cukrzyca i wysoki poziom cholesterolu.

Gdzie zrobić test

Lekarz może łatwo wziąć ciśnienie krwi, a to jest chyba najlepszy sposób, aby przejść. Maszyny do użytku w domu ciśnienie krwi są również dostępne. Wiele aptek również oferują darmowe maszyny ciśnienie krwi.

Zakresy ciśnienia krwi

Zwykłe odczyty ciśnienia krwi są 120/80 lub niższe. Masz prehypertension jeśli górna liczba wynosi od 120 do 139, a dolna jest od 80 do 89. Nie masz wysokie ciśnienie krwi, jeśli górna liczba waha się od 140 do 160 lub wyższej i jeżeli dolnych zakresach od 90 do 100 lub więcej.

Monitorowanie ciśnienia tętniczego krwi

Mayo Clinic zaleca wizyty u lekarza dwa razy w roku, począwszy od wieku 20 lat, aby sprawdzić ciśnienie krwi.