adcov.com

Dlaczego ważne jest, aby jeść dobrze zbilansowanej diety?

Jedzenie jest jedną z radości życia. Nie tylko paliwo naszych ciał, może smakuje wyśmienicie. Przyjemny smak, jednak nie są jedynym problemem. Zrównoważona dieta z odpowiednimi ilościami rzeczy, twoje ciało potrzebuje pomoże Ci być zdrowszym i czuć się dobrze. Zła dieta może prowadzić do niedożywienia, otyłości, choroby serca, cukrzycy i innych problemów.

Jedzenie Grupy

Dobrze zbilansowana dieta zawiera żywności z sześciu głównych grup. Według amerykańskiego Departamentu Rolnictwa, każdego dnia człowiek powinien jeść co najmniej trzy uncje pełnoziarnistego chleba, makaronu lub ryżu; 02:59 filiżanek warzyw; 01:59 filiżanek owoców; dwóch do trzech filiżanek mleka; 05:58 uncji mięsa lub fasoli i 05:57 łyżeczki oliwy. Kwoty te różnią się w zależności od wieku, płci i poziomu aktywności fizycznej.

Funkcja

Kiedy jeść zrównoważonej diety, you'r dając organizmowi ważnych składników odżywczych, to musi mieć. Obejmują one białka, węglowodany, niezbędne kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały. Białka pomaga zbudować silne mięśnie, węglowodany dostarczają energii do codziennych zadań, kwasy tłuszczowe są przekształcane w ważnych chemikaliów. Witaminy i minerały pomóc funkcji narządów i zapewniają budulec dla struktur, takich jak kości i zębów.

Splurges

Według USDA, zbilansowana dieta również może mieć miejsce na to, co nazywa się kalorii uznaniowe. Jest to dodatek do dodatkowych porcji z grup żywności; lub formy o wyższej kaloryczności niektórych pokarmów; lub dodania tłuszczów i cukrów; lub "puste" kalorie z cukierki, napoje gazowane i alkohol. Twoje uznaniowe kalorii powinna wynosić od 100 do 300 kalorii dziennie.