adcov.com

Dlaczego warto Bone Scan

Odnowa i rozwój kości jest naturalną częścią organizmu metabolizmu - procesów generowania i wykorzystywania energii. Scyntygrafia kości jest procedura tworzenia obrazu, który wygląda na obszarach nieprawidłowego metabolizmu w kościach.

Procedura

W scyntygrafii kości, materiał promieniotwórczy jest wstrzykiwany do żyły i przemieszcza się w krwiobiegu, uwalniając promieniowania jak to idzie. Aparat promieniowaniem wykrywania przesuwa powoli w ciele i tworzy obrazy o wielkości promieniowania w kościach. W zależności od celu badania kości, może być opóźnienia pomiędzy wstrzyknięciem a obrazu.

Przyczyny

Badaniami kości mogą być wykonywane z różnych powodów, w tym zaburzenia znaleźć w kościach, który może stwarzać pewne warunki sanitarne. Scyntygrafia kości może również pomóc lekarz zdiagnozować niewielkie lub ukryte złamań kości, które nie są oczywiste na zdjęciu rentgenowskim.

Warunki

Zgodnie z Mayo Clinic, skany kości są wykorzystywane do poszukiwania warunków, takich jak zapalenie stawów, infekcje stawów, nowotwory kości, złamania, choroby Pageta i martwicy.

Rak

Scyntygrafia kości może pomóc ustalić, czy piersi, prostaty lub rak płuc przerzuty lub rozprzestrzenił się na kości.

Zagrożenia

National Institutes of Health, że ilość promieniowania wtryskiwany jest bardzo mała i jest wydalany w ciągu dwóch do trzech dni. Reakcje alergiczne do materiałów radioaktywnych są rzadkie, ale mogą obejmować wysypkę, obrzęk i anafilaksji.