adcov.com

Dlaczego tak łatwo ludzie przyrost masy ciała?

Dlaczego tak łatwo ludzie przyrost masy ciała?


Przyrost masy ciała jest problemem dla wielu osób, choć niektóre schorzenia, a także styl życia, również odgrywają rolę w tym, jak łatwo ludzie przybierają na wadze. Przyczyny przyrostu masy ciała są różne, ale istnieje kilka przyczyn, które mogą prowadzić do ludzi przytyć łatwo.

Powolny metabolizm

Metabolizm bazowy (prędkość, z jaką spalamy kalorie) określa się w chwili urodzenia i jest częściowo dziedziczna. Mimo to, istnieje wiele opcji, w stylu życia, które mogą przyspieszyć lub spowolnić metabolizm i prędkość wpływu i ilość przyrostu masy ciała przez całe życie. Skład ciała ma duży wpływ na metabolizm. Osoby z niskim procent mięśni i duży procent tkanki tłuszczowej mają wolniejszy metabolizm, co wyjaśnia, dlaczego kobiety mają wolniejszy metabolizm niż mężczyzn (mężczyźni mają naturalnie wyższy procent mięśni w ich składzie). Brak ruchu może również powolny metabolizm i prowadzą do przyrostu masy ciała.

Brak ruchu

Ludzie, którzy jedzą więcej kalorii niż spalają zyska masę łatwiej. Ci, którzy mają siedzący tryb życia są szczególnie narażone na ryzyko, takich jak ludzie, którzy pracują w biurach lub innych miejsc pracy siedzi w dół. Ilość kalorii potrzebnych do przybierania na wadze jest czasami mylące. Na przykład, jest 200 kalorii w pączka, który trwa około 25 minut biegania i 50 minut robi pilates spalić. Dla większości ludzi jedzenie często lub oddając w fast food regularnie, raz w tygodniu trening może nie wystarczyć, aby spalić tyle kalorii, aby stracić na wadze, a nawet utrzymać.

Zła dieta

Dieta bogata w tłuszcze i cukry jest prawdopodobnie sprawcą nadwagi. Nawet pozornie niewinne pokarmy, takie jak kanapki i sałatki może prowadzić do przyrostu masy ciała, jeśli jest stosowany zbyt wiele przypraw i dodatków. Na przykład, szklanka soku pomarańczowego ma tyle łyżeczki cukru (12). Jak puszki z napojem, a niektóre sałatki można spakować do 1000 kalorii, jeśli zawierają duże ilości sera, grzankami lub sosów. Na przykład, TGI Friday jest orzech-crusted kurczaka Sałatka ma 750 kalorii i 50 g tłuszczu.

Problemy zdrowotne

Istnieje wiele stanów chorobowych, które mogą powodować szybkie przybieranie masy ciała. Należą do nich cukrzyca, niedoczynność tarczycy, depresji i zespołu Cushinga. Każdy może mieć wpływ na metabolizm i prowadzi do szybkiego przyrostu masy ciała, jeśli nie są odpowiednio traktowane. Niski poziom cukru we krwi często prowadzi do pragnienia dla cukrów i produktów skrobiowych. Są też leki, które mogą mieć wpływ na masę, w tym leków anty-napadowych, leku na przewlekły ból (który może również mieć wpływ na zdolność do wykonywania regularnie), inhalatory astmy zawierających sterydy, antidepression i leki psychotropowe, i tabletki antykoncepcyjne i hormonu terapia zastępcza.

Stres

Wysoki poziom stresu powoduje, że organizm zwalnia kortyzon, znany również jako "walki lub reakcji lot" hormonu. Kortyzol spowalnia przemianę materii, wpływa na poziom cukru we krwi (co prowadzi do pragnienia) i powoduje, że organizm do gromadzenia większej ilości tłuszczu wokół brzucha. Stres jest również ściśle związane z emocjonalnego jedzenia, co prowadzi nie tylko do częstszego jedzenia, ale również do jedzenia, gdy nie głodny (jako sposób popuścić niepokój) lub polegać na wysokiej zawartości tłuszczu, cukru komfortu żywności.