adcov.com

Dlaczego rozkurczowe ciśnienie krwi o wysokiej wartości?

Dlaczego rozkurczowe ciśnienie krwi o wysokiej wartości?


Istnieją dwa numery związane z ciśnieniem krwi: skurczowe i rozkurczowe. Skurczowe stanowi serce się kurczy i wypycha ciśnienie, gdy krew przez tętnice. Ciśnienie rozkurczowe jest gdy serce rozszerza, rysunek krew do komór serca jest. Istnieje wiele powodów, dla których liczba rozkurczowe może być wysoka.

Genetyka

Duża liczba rozkurczowe może być dziedziczne. Jeśli twoi rodzice, ciotki, wujkowie, rodzeństwo lub innych członków najbliższej rodziny, mają wysokie ciśnienie krwi, może być podatny również.

Dieta

Dieta bogata w sód może być poważnym czynnikiem pogłębiającym wysokiego ciśnienia krwi. Unikaj jedzenia produktów bogatych w sód, w tym konserw mięsnych, konserw warzywnych i kolacje telewizyjnych. Jedz więcej świeżych owoców i warzyw, jak również produkty pełnoziarniste i chude źródła białka, w tym ryb i drobiu.

Siedzący tryb życia

Siedzący tryb życia może przyczynić się do dużej liczby rozkurczowego. Jeżeli nie jesteś aktywny fizycznie, może to powodować wysokie ciśnienie krwi. Aby utrzymać ciśnienie krwi niskie, American Heart Association zaleca, angażując się w co najmniej 30 minut aktywności, pięć dni w tygodniu.

Otyłość

Otyłość i nadwaga są ściśle związane z podwyższonym ciśnieniem krwi. Lekarzy zaleca, aby mieścić się w 15% lub mniej zdrowej masy ciała. Twój lekarz może obliczyć indywidualny wybór zdrowej masy ciała.

Choroba

W około 10% wszystkich przypadków nadciśnienia tętniczego, choroby jest prekursorem. Może to być zaburzenia tarczycy, choroby nerek, choroby nadnerczy lub uzależnienie od alkoholu. Nawet ciąża lub stosowanie pigułek antykoncepcyjnych może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi.