adcov.com

Dlaczego Puls Rises

Dlaczego Puls Rises


Tętno mierzy liczbę razy serce bije w ciągu jednej minuty. Stopa może być określona poprzez mocne umieszczenie dwóch palców w części szyjki, wewnątrz zagięcie łokcia lub nadgarstka. Policzyć ilość uderzeń w ciągu 60 sekund. Normalny zakres wynosi od 60 do 100 uderzeń na minutę. Wysoki wskaźnik może być spowodowana przez szereg czynników fizycznych, chemicznych lub psychicznych.

Czynniki fizyczne.

Ciąża może spowodować wzrost tętna, jak serce stara się zapewnić zwiększonych potrzeb matki i płodu. Ból, gorączka i nadczynność tarczycy mogą być również związane z szybkim impulsu. Słaby i przyspieszony puls, wraz z niskim ciśnieniem krwi, wraz ze zmienionym stanie psychicznym są objawy wstrząsu. Stawka będzie często rosną po ciężkich ćwiczeń lub wysiłku.

Czynniki psychologiczne

Zwiększona częstość akcji serca może być skutkiem ubocznym stresu i niepokoju. Osoby z zaburzeniami lękowymi mogą wystąpić przyspieszony puls.

Czynniki zewnętrzne

Kofeiną kawa jest stymulantem, który może zwiększyć częstość tętna. Nadmierne spożywanie alkoholu i palenie są związane z szybkim pulsem. Leki i narkotyki uliczne mogą spowodować skok tętna.

Kiedy do lekarza

Szanse są, szybkie bicie serca wróci do normy w czasie lub z pewnych zmian w stylu życia. Jednakże, może to wskazywać na stan znany jako częstoskurcz serca, w których mogą ścigać się na 400 uderzeń na minutę. Lekarz może zlecić badania, takie jak EKG lub badania elektrofizjologicznym.