adcov.com

Dlaczego oczy się pralnia?

Łzy są ważne dla zdrowych oczu. Istnieją trzy warstwy do filmu łzowego: olej, woda i śluzu. Warstwy te współpracują ze sobą, aby smarować oczy, zmyć resztki i utrzymać jasną wizję. Suche oczy prowadzić, gdy nie ma wystarczającej ilości łez lub film łzowy nie jest normalne.

Produkcja spadła Tear

Produkcja łza spada wraz z wiekiem. Chociaż ta występuje u kobiet i mężczyzn, jest częstsza u kobiet, prawdopodobnie z powodu zmian hormonalnych.

Jakość słaba Tear

Problemy z dowolnego z trzech warstw folii rozrywania może spowodować objawy suchego oka, w tym łez nie wystaje z powierzchni oczu i warstwy łez nie rozłożonych na rogówce.

Problemy z powiek

Zapalenie powiek, zapalenie powiek () można prowadzić w suchych oczu. Powieki zaburzenia, takie jak ektropium (obracając się marginesu pokrywki) albo entropium (toczenie się marginesu pokrywką) może zakłócać normalne funkcje rozdarcie.

Leki

Oba leki na receptę (niektóre leki wysokie ciśnienie krwi, pigułki antykoncepcyjne i leki opiatów) i ponad-the-counter leków (leki przeciwhistaminowe i leki zmniejszające przekrwienie) może kolidować z filmu łzowego i powodować suchość oczu.

Inne przyczyny

Wiatr, słońce, dym i pył może powodować suchość oczu po odparowaniu filmu łzowego. Brak miga podczas korzystania z komputera może wywołać objawy suchego oka, jak również.