adcov.com

Dlaczego moja twarz zmieni kolor na czerwony podczas ćwiczeń?

Dlaczego moja twarz zmieni kolor na czerwony podczas ćwiczeń?


Po prostu biegł przez pół godziny lub grał mecz tenisowy. Być może już zastrzelony kilka koszy z kumplami lub umieścić w wielkim treningu na siłowni. Teraz twoja twarz jest żenująco czerwony. Dlaczego?

Wyjaśnienie fizjologiczne

W skrócie, zaczerwienienie to znak, że organizm stara się ochłodzić się. Twoje serce pompuje szybciej podczas treningu, wciskając krwi w górę do głowy (mózgu), gdzie jest to potrzebne. Twoje ciało zaczyna się obracać na jego mechanizm chłodzenia, aby pozbyć się nadmiaru ciepła generowane. Potu i powierzchniowe naczynia krwionośne rozszerzają się, aby rozproszyć trochę tego ciepła. Jest to zaczerwienienie na twarzy, które można zobaczyć i poczuć.

Powodem do niepokoju?

Znasz swoje ciało lepiej niż ktokolwiek inny. Jeśli obawiasz się, że zaczerwienienie jest czymś więcej niż tylko zwykłej metody chłodzenia w dół, skontaktować się z lekarzem. W międzyczasie, że z zaczerwienieniem w pozytywny sposób. Jeśli to nie nastąpi, twoje ciało będzie przegrzewać i podkreślić swoje organy.

Trądzik różowaty

Jednym z możliwych sprawcą zaczerwienienia twarzy może być różowaty, zapalna choroba skóry, które mogą się gwałtownie przegrzaniem wywołanej wysiłkiem. Dermatolog może zdiagnozować ten warunek.

Wypić

Pamiętaj, aby nawilżyć. Nawet jeśli nie dostaniesz się zbyt czerwona, to dobry pomysł, aby pić dużo wody przed treningiem. Pobyt dobrze nawodniony może pomóc złagodzić zaczerwienienie.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Innym sposobem, aby uniknąć zaczerwienienia jest do ograniczania intensywności treningu. Jeśli nie pracować tak ciężko, nie dostaniesz jak czerwony. Praca w chłodniejszym miejscu, pomoże też. Ponadto, upewnij się, że potrzeba czasu, aby ochłodzić prawidłowo. Pomoże to uczynić zaczerwienienie zniknie, zanim jeszcze osiągnie prysznic.