adcov.com

Dlaczego Mężczyźni na większe ryzyko niż kobiety na choroby serca?

Zgodnie z Mayo Clinic, więcej kobiet niż mężczyzn umiera co roku na choroby układu krążenia. W rzeczywistości, choroba serca jest główną przyczyną śmierci u wszystkich kobiet w wieku powyżej 65 lat. Jednak Texas Heart Institute twierdzi, że mężczyźni mają większe ryzyko chorób serca niż do kobiety.

Znaczenie

Choroby układu krążenia są główną przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Rozważania

Według badań przeprowadzonych przez dr badań Carlos Iribarren z Kaiser Permanente w Północnej Kalifornii w Oakland, osoby z większej talii są na zwiększone ryzyko chorób serca. Ponieważ ludzie są bardziej skłonni do przechowywania tłuszczu wokół ich środku, to zwiększa ryzyko chorób serca.

Ostrzeżenie

Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, kilka czynników ryzyka umieścić ludzi na większe ryzyko chorób serca, ponieważ te czynniki ryzyka, są bardziej powszechne u mężczyzn. Czynniki te obejmują wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca, nieodpowiednia dieta, palenie papierosów, brak aktywności fizycznej i spożywania alkoholu.

Identyfikacja

Objawy chorób serca to ból w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk ciała, niższy zmęczenie i nieregularnych uderzeń serca. Choroba serca może także powodować ból, osłabienie, drętwienie i chłód rąk i nóg.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Mężczyźni mogą zmniejszać ryzyko chorób serca poprzez utrzymywanie zdrowej masy ciała, regularne ćwiczenia, zdrowej diety i zarządzania innych warunków zdrowotnych, takich jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu.