adcov.com

Dlaczego jedzenie mięsa jest zdrowe

Ci, którzy obawiają się o swoje zdrowie często uważają krojenia mięsa z diety. Podczas gdy mięso ma pewne negatywne aspekty, istnieje wiele powodów, aby zawierać mięso odżywcze w diecie.

Białko

Mięso jest najbardziej znany jako bogate w białko. Białko jest niezbędne do wzrostu mięśni, a także jest niezbędna do naprawy komórek w organizmie.

Żelazo

Żelazo jest ważną częścią transportu tlenu w organizmie. Mięso jest znany jako doskonałe źródło żelaza. Trzy uncje wołowiny uchwytu posiada 20 procent dziennego wartości żelaza.

Cynk

Cynk jest ważnym elementem codziennej diety, ponieważ pomaga w gojeniu się ran i ogólnego funkcjonowania układu odpornościowego. Trzy uncje chwytów wołowiny ma 59 procent dziennego wartości cynku.

Witamina B12

Witamina B12 jest ważne dla organizmu, ponieważ przyczynia się do utrzymania zdrowego czerwonych krwinek. Witamina B12 jest rozpowszechniona w mięsie. Trzy uncji polędwicy wołowej ma 40 procent dziennego wartości witaminy B12.

Sodu

Mięso jest na ogół niska zawartość sodu. Tych, którzy muszą ograniczyć spożycie sodu można dodać mięso do pożywienia bez obaw. Trzy uncje wołowiny filet ma tylko 2 procent swojego dziennego spożycia sodu.