adcov.com

Dlaczego HDL dobry Cisnienie?

Cholesterol jest woskowym materiałem znajdują się w krwiobiegu. Ponieważ cholesterol jest rozpuszczalny w tłuszczach, a nie w wodzie, jest klasyfikowany jako lipidu. Okaże się tylko w tkankach zwierzęcych i nie jest uważane za prawdziwe tłuszczu. Większość cholesterol i jest uwalniany z wątroby podczas gdy absorpcja diety liczy drugiej niewielki procent. Większość ludzi myśli, że poziom cholesterolu jest złe dla Ciebie, ale to nie jest cała prawda. Niezbędne jest utrzymanie zdrowego funkcjonowania organizmu. Problem z cholesterolem, że organizm tworzy większość tego co jest potrzebne, a ze względu na słabe wyboru diety wielu osób dodanie zbyt dużo.

Lipoproteiny

Ze względu na fakt, że różne części ciała potrzebują cholesterolu niezwykłe system został ustawiony w miejscu. Zaczyna się w wątrobie, gdzie wytwarzanie i wydzielanie zachodzi. Ponieważ cholesterol nie miesza się z krwią, podobnie jak olej i woda, to wiąże się z białkiem w transporcie. To połączenie jest określone jako lipoproteiny. Istnieją dwa główne rodzaje: lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL) i lipoproteiny o dużej gęstości (HDL).

Lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL)

Lipoproteiny o małej gęstości są uważane za "zły", ponieważ przenoszą znaczną ilość cholesterolu od wątroby w ustroju. Lipoproteiny o małej gęstości są szkodliwe dla tętnic ze względu na ich małą gęstość, co pozwala na łatwe mocowania do ścian naczyń krwionośnych. To przywiązanie zwiększa gromadzenie się płytki nazębnej (miażdżycy) wewnątrz tętnic, co prowadzi do takich detriments zdrowotnych jak ataki serca i udarów mózgu. W celu utrzymania ciała płynnie poziomy LDL należy utrzymywać poniżej poziomu, około 130 mg na dl.

Lipoproteiny o wysokiej gęstości (HDL)

Lipoproteiny o wysokiej gęstości są uważane za "dobrego" cholesterolu, ponieważ prowadzą one dodatkowy cholesterol z powrotem do wątroby, wydalany z organizmu. Uważa się, że zachowują się jak kolektory śmieci ruchomych całym organizmie usuwaniu płytki nazębnej oraz innych odpadów, gdy przepływa przez strumień krwi do wątroby. Działania te mają przeciwne działanie LDL, obniżenie osoby ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Poziomy HDL powinna być utrzymywana na poziomie 60 mg na dl lub powyżej.

Zwiększenie HDL

Jak można zwiększyć poziom HDL? To jest podobne do wytycznych, że lista najczęściej pracownicy służby zdrowia jako sposób na utrzymanie zdrowego stylu życia. Poprzez regularne ćwiczenia, nie palenia, utraty wagi lub utrzymanie prawidłowej masy, jedzenie bogate w błonnik, dieta niskotłuszczowa, jednonienasycone kwasy tłuszczowe, jak za pomocą tłuszczu podstawowej, posiadające umiarkowane spożycie alkoholu, poziom HDL powinien wzrosnąć.

Wnioski

Lipoproteiny o wysokiej gęstości (HDL) cholesterolu dobrze ponieważ eliminuje dodatkowe cholesterolu z organizmu przez wątrobę. Zbyt dużo LDL puszka żakiet i trzymać się tętnic, powodując tworzenie się płytki nazębnej i zwężenie tętnic. Funkcje HDL do usuwania płytki nazębnej i innych odpadów. Badania wykazały, że wyższe poziomy HDL może prowadzić do długości życia. Osoby powinny być testowane regularnie harmonogramem ustalonym przez świadczeniodawcę, aby upewnić się, że poziom lipoprotein są w normie.