adcov.com

Dlaczego Daj Babies heparyny?

Dlaczego Daj Babies heparyny?


Heparyna jest anty-koagulant lek stosowany do utrzymania krzepnięciu krwi. Zarówno u pacjentów dorosłych oraz u dzieci może otrzymać heparynę. Heparyna jest dożylnie, podskórnie albo drogą doustną. Lekarz powinien nadzorować pacjent otrzymujący heparynę, szczególnie niemowląt, ponieważ prawidłowe dawkowanie jest krytyczna. Leczenie heparyną stosuje się w różnych schorzeniach niemowląt.

IV Flush

Heparyna jest powszechnie stosowany do płukania dożylne linie, zamki i cewniki. Utrzymanie linii IV jasne jest szczególnie ważne z dziećmi, ponieważ mają małe żyły, które mogą szybko się zatkać. Przewody wykorzystywane do uzyskania dostępu do krwi mogą zostać zatkane zakrzepów i leków nie może już płynąć przez przewody. Heparyna działa w celu utrzymania tworzeniu się zakrzepów, i równo heparyny pomaga w celu fizycznego usunięcia zastoju krwi.

Trombofilia

Trombofilia jest chorobą, gdzie zakrzepy zbyt łatwo, zgodnie z marca Dimes. Skrzepy we krwi mogą rosnąć większe i utrudniać normalne funkcjonowanie. Zaburzenia krzepnięcia krwi mogą być dziedziczone lub nabyte. Niemowlęta mogą być traktowane z heparyny, jeśli niemowlę ma trombofilii. Heparyna zniechęca do krwi z dalszego krzepnięcia i jest typowo stosowany w niskiej dawce, w tej sytuacji.

Transfuzji krwi

Kiedy niemowlę otrzymuje transfuzję krwi, heparyna jest często stosowany również. Heparyna pomaga utrzymać linie transfuzji jasne i zachować transfuzji krzepnięciu krwi.

Chirurgia

Heparyna podawać niemowlętom przed zabiegiem, aby zmniejszyć ryzyko tworzenia się skrzepów krwi podczas zabiegu chirurgicznego. Skrzepy krwi może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak zator, udar mózgu lub zawał serca. Podawanie heparyny przed operacją zmniejsza takie ryzyko i sprawia, że ​​dziecko jest bardziej stabilny.

Inne zastosowania

Heparyna można podawać niemowlętom w leczeniu innych, mniej typowych, warunki. Dializie może wymagać użycia heparyny u niemowlęcia. Choroby rzadkie i warunków związanych z krzepnięciem krwi może wymagać użycia heparyny o niskiej lub wysokiej dawki. Heparyna jest również stosowany w leczeniu rzadkiej choroby rozsiane krzepnięcie wewnątrznaczyniowe, zgodnie z Mayo Clinic.