adcov.com

Dlaczego cierpi na depresję?

Depresja jest chorobą, która dotyka 5 do 8% dorosłych Amerykanów rocznie. Czynniki biologiczne, psychologiczne i społeczne wpływają na rozwój objawów depresyjnych.

Diagnoza

Depresja jest diagnozowana przez obecność co najmniej pięć z następujących objawów w tym samym okresie dwóch tygodni: obniżenie nastroju, zmniejszenie przyjemności lub odsetek w działalności raz cieszył, zmiany masy ciała, zaburzenia snu, pobudzenie lub spowolnienie psychoruchowe, zmęczenie, uczucie bezwartościowości, słaba koncentracja i nawracające myśli o śmierci (patrz odniesienia 3).

Historia

W całej historii, liczne czynniki oskarżany o depresji, w tym zaburzenia równowagi płynów ustrojowych, demon posiadania i konkretnych wad charakteru. Żadne z nich nie są obecnie uważa się, że przyczyną ciężkiej depresji.

Rodzaje

Przyczyny biologiczne depresji należą zaburzenia równowagi poszczególnych neuroprzekaźników, zwłaszcza serotoniny i dopaminy, norepinpephrine, niektórych schorzeń (np raka, udar mózgu) i genetyki. Przyczyny depresji obejmują środowiskowe dla życia w ubóstwie, problemy relacji, wysoki poziom lęku i nadużywania substancji (patrz odnośnik 1).

Nieporozumienia

Wspólne wyobrażeń o depresji to, że nie jest uzasadniony choroby, nie jest to choroba uleczalna, wpływa tylko kraje uprzemysłowione i to z powodu wad charakteru (tzn lenistwa) (patrz odniesienia 2). Żadne z tych stwierdzeń są prawdziwe.

Leczenie

Leki przeciwdepresyjne są dostępne w leczeniu zaburzeń równowagi neuroprzekaźników, które powodują depresję. Psychoterapia dostarcza instrukcji na umiejętności radzenia sobie i behawioralnych strategii modyfikacji do adresowania przyczyn psychologicznych i społecznych na depresję.

Lifestyle Czynniki

Palenie papierosów, spożywanie alkoholu i inne wykorzystanie substancji, nieodpowiednia dieta oraz brak ruchu są wszystkie potencjalne przyczyny depresji.