adcov.com

Dlaczego AIDS bardziej powszechne w Afryce niż Kanada?

W 2007 roku, było 0,4 procent występowania AIDS w Kanadzie. W Botswanie (jeden z najbardziej zakażonych obszarach Afryki), częstość występowania AIDS w 2007 roku 23,9 proc.

Pochodzenie

Według międzynarodowej organizacji charytatywnej AIDS, Avert, jest bardzo prawdopodobne, że AIDS zaczęło się w Afryce. Choć nie ma "zero pacjenta" lub kompletne wniosek o pochodzeniu AIDS, teoria przez najlepszych dowodów naukowych jest to, że jej punktem wyjścia jest w Afryce. Małpy w Afryce, którzy zostali zakażeni wirusem przeniesiono je do ludzi. Małpy z Azji i Ameryki Południowej nie mają konkretnego szczepu odpowiedzialnego za transmisję ludzkiego.

Ochrona zdrowia

Kanada ma formę uspołecznionej służby zdrowia, która pozwala, aby każdy obywatel ma ubezpieczenia zdrowotnego. W Afryce (w szczególności Afryki Subsaharyjskiej, gdzie epidemia AIDS jest w najgorszym) podstawowej opieki zdrowotnej jest trudne do zdobycia. Brakuje infrastruktury w Afryce na finansowanie jakiegokolwiek planu opieki zdrowotnej.

Dostęp do leczenia

Kanada opracowała niektóre z zabiegów na świecie na AIDS. To prowadzi do łatwiejszego dostępu do leczenia i opieki. W Kanadzie nie ma więcej informacji i edukacji dla chorych na AIDS. Lekiem, który pomaga z AIDS jest drogie i zwykle otrzymuje się tylko przez bogatych ludzi z krajów zachodnich.

Długu

Według artykułu, "AIDS w Afryce" przez Anup Shah, w 2000 roku, Stany Zjednoczone razem wzięte pożyczki dla Afryki Subsaharyjskiej na zakup leków i sprzętu AIDS. Jednak trzy kraje afrykańskie odrzuciły kredytu, ponieważ byłoby to umieścić w Afryce dalej w długi.

Ubóstwo

Kanada nie ma problemu ubóstwa w Afryce jest wiele, co prowadzi do łatwiejszego dostępu do leczenia i dłuższe życie rozciąga.