adcov.com

Dla bezpieczeństwa i pielęgnacja Karmienie rur

Dla bezpieczeństwa i pielęgnacja Karmienie rur


Rura zasilania mogą być stosowane, gdy pacjent nie może zjeść z powodu warunków, takich jak choroba Parkinsona lub udaru. Gdy są konieczne w perspektywie długoterminowej, rurki do karmienia są bezpośrednio do brzucha. Jest to realizowane z niewielkim zabiegu chirurgicznego. Gdy jesteś gotowy, aby opuścić szpital, lekarz będzie podać szczegółowe instrukcje, jak karmić się przez rurkę i utrzymać go w czystości. Dowiesz się również, jak monitorować siebie i rurkę dla potencjalnych problemów. Przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza i nazywają go, czy są jakieś problemy lub wątpliwości.

Instrukcje

1 Sprawdzenie rurę przynajmniej raz dziennie, w szczególności w pierwszym tygodniu stosowania. Jeśli jakiś wyciek, obrzęk lub zaczerwienienie, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Zmienić opatrunek gaza codziennie wokół rurki. Oczyścić teren raz do dwóch razy dziennie miękką szmatką zamoczoną w wodzie z mydłem. Lekarz może zalecić konkretnego środka czyszczącego. On może również zalecić zastosowanie antybiotyku krem ​​do skóry po czyszczeniu.

2 Sprawdź rurkę do ewentualnego poślizgu raz dziennie. Szczególnie podczas pierwszego tygodnia, rurka może oderwać od jej właściwego miejsca. Może to spowodować wyciek. Lekarz wskaże znacznik na samej rurze. Znacznik ten powinien być zawsze dostosowany do nacięcia. Jeśli rura spadł lub wyjść całkowicie, skontaktuj się z lekarzem jak najszybciej. Rurka może być wymieniony bez dodatkowych operacji, czy ma to miejsce w ciągu dnia, w zależności od doustnej Cancer Foundation.

3 Umyj ręce mydłem i ciepłą wodą przed każdym karmieniem. Jeśli twój opiekun jest podawanie żywienia, zapewnienie, że myje ręce. Umyć pojemnik można wykorzystać do pomiaru żywności.

4 karmienia przepłukać rury z wodą po każdym karmieniu, aby zapobiec zatykaniu. Jeśli podawanie leków przez rurkę do karmienia, wypłukać go po to czyni. Lekarz zaleci określoną ilość wody do użycia. Włożyć wody do rury w taki sam sposób jak w sposobie zasilania. Jeśli otwór na nie zapychać, przepłukać je wodą. Jeśli to nie rozwiązuje skleić, skontaktuj się z lekarzem. Może polecić wprowadzenie nowej rurki do karmienia, która nie będzie wymagać nowej operacji.

5 Usiądź prosto podczas każdego podawania żywienia, spłukiwania wody i leków. Leżącej w tych czasach może spowodować mitralnej. Pozostawać w pozycji wyprostowanej przez co najmniej 30 minut aż do godziny po każdym karmieniu.

6 Trzymaj mechanizm w ustawieniach kapać zaleconego przez lekarza. Mechanizm zaciskowy kapinos usytuowany jest na rurze zasilającej. Jest to dźwignia na to, że może być podnoszony lub opuszczany w celu zapewnienia szybszego lub wolniejszego karmienia. Idealnie, każdy karmienie będzie około godzinę. W przypadku próby przyspieszenia mechanizm ściekową do skrócenia sesji karmienia, mogą wystąpić nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, aspiracji i wzdęcia.