adcov.com

Dieta Zone Informacje

Po słynnej obserwujący Jennifer Aniston wspólny sukces po jej jedzenie dieta na Strefie, wiele osób zaczęło zwracać uwagę na Zone Diet. Za pomocą zasad, spowolnienia, dieta strefy wykorzystuje porcje i stosunku do kierowania do spożywania białka o niskiej zawartości tłuszczu, węglowodanów, które mają niski indeks glikemiczny i serca zdrowe tłuszcze do równowagi hormonów, zmniejszając głodu.

Hormony równoważenia

Uczucia głodu i odporność na utratę wagi są kontrolowane przez hormony, takie jak insulina (który przechowuje tłuszczu), glukagon (który równoważy poziom cukru we krwi) i eikozanoidów (które zmniejszają stan zapalny w organizmie). Dieta Zone jest zbudowany wokół kontrolowania tych główne hormony poprzez jedzenie określonych pokarmów.

Stosunek Dieta Zone

Stworzony przez dr Barry Sears, dieta stanowi podstawowy stosunek żywności jeść, aby osiągnąć równowagę hormonalną i łatwy przewodnik dla diety zwolenników. Pomyśl o proporcjach jak kawałki talerzu: umieścić kawałek schabu lub grillowany kurczak na 1/3 płyty (białka); następnie wypełnić pozostałą część płytki z owoców i warzyw i dodać zdrowe tłuszcze takie jak oliwa z oliwek, migdałów lub plastry awokado. Byłoby Przykład posi który był "w formie".

Oprócz posiłków po tym stosunku, przekąski takie jak owoce i jogurt, barów strefy lub karmelizowanymi jabłkami są dozwolone.

Pokarmy, których należy unikać

Strefa nie wymaga zwolennika do wyeliminowania niektórych grup żywności, lecz wyeliminowanie pokarmów Spike poziomu hormonów w organizmie, stymulowanie głodu i zapobiega utracie tkanki tłuszczowej. Unikać następujące pokarmy:

Węglowodany proste, takie jak ziemniaki, biały ryż, makaron, bułeczki i zbóż.

Napoje takie jak sok pomarańczowy, napoje gazowane, alkohol i napoje zawierające kofeinę.

Owoce, takie jak banany, śliwki, figi, rodzynki lub winogrona.

Warzywa, takie jak ziemniaki, groszek, marchew i kukurydza.

Strefa termin i odżywianie

Czas spożywania posiłków Dieta Zone jest również regulowana w celu utrzymania poziomu hormonów. Śniadanie powinno być zjedzone nie więcej niż 1 godzinę po przebudzeniu, obiad powinien być w ciągu 5 godzin od śniadania, przekąski jest spożywane w ciągu 5 godzin od obiadu i kolacji w ciągu 2 do 3 godzin po przekąskę, a późno w nocy mała przekąska powinna być spożywane przed snem.