adcov.com

Dieta Zmniejsz Zakażeniom Sinus

Infekcje zatok są bolesne stany związane z zapaleniem zatok, zwiększonej produkcji śluzu, ciśnienia w twarz i czoło, ból w okolicy i za oczami, zmęczenie, zatory, postnasal kroplówki, bóle zębów, podrażnienie gardła, cuchnący oddech, utraconego węchu i złe samopoczucie. Przyczyny zakażenia zatok różnić i to takie rzeczy, jak żywność, leki, alergie środowiskowe, zmiany ciśnienia powietrza, polipy nosa, zarazki i choroby refluksowej przełyku. Są to zmiany, które można wprowadzić do swojej diety, jednak, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia infekcji zatok.

Ananasy

Dodaj ananasy do swojej diety, aby zmniejszyć szanse na uzyskanie zakażenia zatok. Ananasy zawierają bromelaina, która jest enzymem, który można złagodzić obrzęki jamy zatok oraz zmniejszenie bólu związanego z infekcją zatok. Bromelaina zawiera kwercetyna, flawonoid, który z kolei minimalizuje tworzenie histaminy. Histaminy są odpowiedzialne za reakcje alergiczne, kichanie, łzawienie oczu i katar. Wszystkie te ostatnie mogą rozwijać się zakażenia zatok. Bromelaina jest również dostępny jako ziołowy suplement.

Więcej pokarmów zawierających kwercetyna

Pomarańcze, cytryny, owoce cytrusowe, cebula, jabłka i pietruszka wszystkie zawierają flawonoidów kwercetyna. Zawierające te produkty w codziennej diecie może pomóc zmniejszyć swoje szanse na uzyskanie zakażenia zatok. Inne produkty żywnościowe, które mają duże ilości kwercetyny zawierać różne ciemnych jagód, takich jak czarne jagody, borówki i jeżyny, a także ciemnych czereśni i ciemnych winogron.

Pokarmy zawierające probiotyki

Probiotyki są uważane za dobre bakterie, które organizm potrzebuje, aby bronić się przed pewnymi warunkami zdrowotnymi. Probiotyki mogą zmniejszyć ryzyko rozwoju niektórych alergii, a jeśli już antybiotyków do stanu zatok, spożywanie probiotyków może pomóc w przywróceniu równowagi bakterii w organizmie. Bakterii, zarówno dobre i złe, są niszczone przez stosowanie antybiotyków. Jogurt jest podstawowym źródłem Lactobacilli i Bifidobacteria, dwa probiotyków korpus musi pozostać zdrowe. Probiotyki są również w chickory granulek głównych, które mogą być dodawane do jogurtu w aromatyczne sposób, że zwiększa się ilość probiotyków oferowane.

Pokarmy bogate w witaminę C

Najlepszym sposobem, aby odeprzeć zakażenia zatok jest umożliwienie prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Spożycie witaminy C jest ważna dla immunologicznej funkcjonowania, a wiele źródeł żywności naturalnie zawierają duże ilości witaminy C. Witamina ta jest rozpuszczalna w wodzie, dzięki czemu można zabrać go dużo bez obawy o przedawkowanie: organizm wykorzystuje to, co wymaga i unieszkodliwia reszta. Pokarmy bogate w witaminę C należą arbuz, papaja, pomarańcze, grejpfruty, kapusta, rzepa, szpinak, zielona papryka i jagody.