adcov.com

Dieta wysokobiałkowa dobry

Wszyscy powinni się do zalecanego dziennego spożycia białka, które jest między 35-60 gramów dziennie dla większości dorosłych. Jednak niektórzy ludzie muszą przejść ponad i poza tym kwoty, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo. Na przykład, pacjenci z nowotworami są zachęcani, aby uzyskać dużo białka, ponieważ pomaga promować odzyskiwanie i zwiększa wytrzymałość. Inni, jak ciężarowców, którzy próbują nabrać, staramy się jak najwięcej białka w diecie, jak to możliwe. Jest to dość proste, aby dodać więcej białka w diecie bez dokonywania istotnych zmian w sposobie pokarmów.

Białko z mleczarni

Produkty mleczne są dobrym źródłem białka. Jeśli zwiększyć ilość nabiału jeść i pić, można znacznie zwiększyć ilość białka w diecie.

Jeśli jesteś na diecie białka o wysokiej, może chcesz wymienić kilka szklanek wody z szklanki mleka o niskiej zawartości tłuszczu, zamiast. Pamiętaj, aby zachować wody pitnej, zbyt.

Zamiast sosów sałatkowych, góry swoją sałatkę z jakimś niskotłuszczowej śmietaną lub nawet zwykły jogurt. Jogurt i śmietana może być stosowany na ziemniakach i ziaren, jak i strzyków.

Twaróg, jogurt lub ser laski są jednymi z najlepszych przekąsek wysokobiałkowych. Pamiętaj, aby kupować produkty o niskiej zawartości tłuszczu, gdy zwiększenie spożycia białka z produktów mlecznych. Twoje zdrowie może ucierpieć z dietą o wysokiej zawartości tłuszczu.

Białko z innych produktów spożywczych

Wołowina zawiera wiele białek, ale także dużo czerwonego mięsa jest związane z chorobami serca i raka; jeść wołowiny z umiarem. Jeść kurczaka i ryb, aby zwiększyć spożycie białka. Spróbuj grillowanie, pieczenie i gotowanie na parze mięso i ryby zamiast smażenia.

Mięso nie musi być spożywane na własną rękę. Dobrym sposobem, aby łatwo pracować więcej mięsa w diecie jest dodać mięso do żywności, które normalnie mogłyby nie mieć żadnego. Na przykład, umieścić kurczaka lub wołowiny do zupy i mieszać frytki.

Jaja są bogate w białka i mogą być dodane do diety. Spróbuj jeść jajka na szczycie kanapkę lub tym jajko lub dwa z plasterkiem tosty na śniadanie.

Obejmują kilka przekąski między posiłkami w ciągu dnia. Bułeczki, masło orzechowe, krakersy i ser i ciasteczka owsiane są dobrym źródłem białka. Orzechy są również świetne przekąski, które mogą być spożywane przez cały dzień. Mleko sojowe i tofu są również bogate w białko.