adcov.com

Dieta plan zapalenia wątroby typu C

Waga jest ważnym czynnikiem w eskalacji zapalenia wątroby typu C. ważenia albo zbyt mało lub zbyt wiele może spowodować chorobę do postępu. Dlatego ważne jest, aby jego ludzie z tą chorobą utrzymać zdrową dietę, która pozwala im utrzymać zdrowy wskaźnik masy ciała (BMI). Diety, że osiągnięcie tego celu są dobre plany posiłek dla każdego - Oni są przesiąknięci owoców i warzyw i unikać żywności o wysokiej zawartości tłuszczu i cukrów. Alkohol i sodu w diecie unika się wirusowego zapalenia wątroby typu C z powodu ich wpływu na wątrobę, powodując do utrzymywania płynu.

Owoce i warzywa

Utrzymanie zdrowej diety jest niezbędne do utrzymania zdrowej wagi i system odpornościowy. Tak jak w przypadku większości diet, owoce i warzywa są ważnym elementem. To będzie z pewnością każdego zapalenia wątroby typu C diety. Warzywa i owoce dostarczają wielu składników odżywczych do organizmu, w tym kwasu foliowego i witaminy C. Wiele składników odżywczych są przeciwutleniacze, które mogą pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom komórek. Warzywa, takie jak fasola, soczewica, tofu są dobrym źródłem białka, który nie jest często u pacjentów z zapaleniem wątroby typu C. mięsa, zwłaszcza czerwone mięso, nie jest zalecany jako główne źródło białka, ze względu na dużą zawartość tłuszczu / soli. Owoce i warzywa są zawsze lepiej gdy świeże, mrożone jednak puszki i odmiany są perfekcyjnie dopóki zawartość sodu monitorowane.

Sodu

Wirusowym zapaleniem wątroby typu C są podatne na pęcznienie i retencję wody, ponieważ wątroba musi bardziej, a czasami nie można usunąć wszelkie toksyny z organizmu. Zbyt dużej ilości sodu w diecie, może to znacznie gorzej, bo sodu zachęca organizm do zatrzymywania wody. Unikać słonych pokarmów, takich jak frytki, zupy w puszkach i sosów do makaronów. Użyć soku z cytryny lub zioła zamiast. Robiąc zakupy, zawsze sprawdzać etykiety zawartości sodu i zakup odpowiednio.

Korzystanie alkohol

Obecnie nie ma zalecana ilość spożycia alkoholu, który jest bezpieczny dla osób cierpiących na zapalenie wątroby typu C. Alkohol jest silnym toksyny do wątroby i tak, ale jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do osób z zapaleniem wątroby typu C, choroby wątroby z zapobiega obniżeniu składników alkoholowych i usunięcie jego toksyny. Alkoholu może nasilać postęp choroby i zwiększają ryzyko dla innych problemów, takich jak rak wątroby i marskości wątroby.