adcov.com

Dieta obniżyć poziom kwasu moczowego w surowicy

Dostosowanie diety może pomóc uniknąć bólu dny moczanowej i leki. Ataki dny moczanowej występują, gdy stężenie kwasu moczowego we krwi krystalizuje w stawach. Dzieje się tak, gdy poziom kwasu moczowego we krwi jest zbyt duże albo dlatego, że organizm nie może pozbyć się go z moczem lub jesteś spożywania pokarmów zbyt wysokie w puryn, które na ogół są pokarmy bogate w białko. Twoja dieta może pomóc dostosować puryn tak, że mniej formy kwasu moczowego w systemie.

Make It Low puryn

Wybierz żywności nisko purynowych jeść jak najwięcej. Na przykład, ograniczenie mięsa, ryb i drobiu, a zamiast wyciągnąć więcej białka od swojej niskiej puryny żywności, takich jak jaja, tofu i niskotłuszczowych produktów mlecznych. Inne pokarmy wysokiej puryn obejmują piwa, napojów alkoholowych, sardele, śledzie, drożdże, mięso narządów, rośliny strączkowe, sosów, grzyby, szpinak, szparagi i kalafior.

Pić więcej płynów

Ogranicz spożycie alkoholu, zwłaszcza piwa. Jednakże, należy zwiększyć ogólną ilość przyjmowanych płynów, jak tylko może. Więcej pijesz, tym bardziej będziesz mocz i więcej kwasu moczowego można wyeliminować, nawet jeśli jest to tylko trochę za każdym razem.

Warzywa i owoce

Jak w przypadku każdej zdrowej diety, owoce i warzywa odgrywają rolę. Zielone warzywa liściaste (sałata, kapusta, brokuły) są zalecane dla osób cierpiących na dnę moczanową. Pozostałe warzywa, które mogą pomóc odeprzeć ataki dny moczanowej m.in. marchew, buraki, ogórki i fasolka szparagowa. Jabłka, banany i winogrona są owoce, które pomogą Ci utrzymać poziom kwasu moczowego niski.

Truskawki i wiśnie

Truskawki i wiśnie pomogą uniknąć ataku dny moczanowej. Truskawki neutralizacji kwasu moczowego i wiśni pomaga obniżyć poziom kwasu moczowego. Owoce dostarczają również cennych witamin i minerałów, które pomogą Ci utrzymać dobry stan zdrowia.