adcov.com

Dieta naturalna uchyłków

Uchyłków jest stan, w którym małe wybrzuszenia woreczki całej okrężnicy i jelicie grubym, zwany uchyłków, stanu zapalnego i zainfekowane. Ataki te muszą być leczone antybiotykami, ale zgodnie z Mayo Clinic, niektórzy lekarze odkryli, że po naturalną uchyłków diety w trakcie i po ataku mogą pomóc w odzyskiwaniu i zapobiegać nawrotom.

Podczas ataków

Kiedy uchyłki się zarazić, muszą być traktowane ostrożnie, aby prawidłowo leczyć. Specjalna dieta, w połączeniu z medycyny, umożliwia system trawienny do podjęcia łatwo podczas procesu gojenia. Ogólnie rzecz biorąc, ten rodzaj diety jest stosowany tylko do tych z łagodnym ataku; umiarkowanego do ciężkiego uchyłków zwykle wymaga hospitalizacji.

Podczas łagodnego ataku uchyłków, lekarz może zalecić, aby trzymać się jasnej płynnej diecie. Pokarmy, które są dozwolone w tej diecie to rosół, masy lodu wyskakuje wolne i sok, zwykły kawę i herbatę, jasne kawałki lodu, napoje gazowane i wodę. Ta dieta będzie zazwyczaj wymagane przez kilka dni, aż najgorsze do wyleczenia zakażenia. Chociaż jest ograniczone pod względem różnorodności i kalorii, ten rodzaj diety daje najmniejszą ilość naprężenia w przewodzie pokarmowym.

Odzysku

Podczas odzyskiwania z ataku diet uchyłków jest nieznacznie zmodyfikowane w celu włączenia produktów, które zawierają niewielką ilość włókna. Naturalne produkty spożywcze zawarte w tej fazie diety obejmują płynne masło orzechowe, płatki niskiej włókien, produkty mleczne, które nie zawierają orzechy lub nasiona, ryż biały, dobrze gotowane warzywa (bez skórki), zwykły makaron, białe pieczywo, owoce w puszkach i jaja. Te produkty pozwalają uzyskać więcej kalorii i rozpocząć przetwarzanie ostrzejsze pokarmy bez obciążania przewodu pokarmowego za dużo.

Zapobieganie

Gdy w pełni odzyskane z ataku zapalenie uchyłków, dieta może być stosowany w celu zmniejszenia częstości napadów przyszłości. Zgodnie z Mayo Clinic, lekarze mogą zalecić dietę w błonnik, który pomaga sprawniej funkcji przewodu pokarmowego. Ważne jest, aby stopniowo zwiększać błonnika w diecie, tak aby organizm ma czas na dostosowanie. W końcu kobiety z uchyłków należy spożywanie 25 g błonnika dziennie, a mężczyźni powinni jeść 38 g.

Wspólne żywności wysokiej włókna, które są zalecane do naturalnego uchyłków diety to owoce, warzywa, pełnoziarniste pieczywo i zboża, rośliny strączkowe, ryż brązowy i dziki ryż. Wielu lekarzy zaleca również, że osoby z uchyłków spożywać dużo płynów.