adcov.com

Dieta naturalna tarczycy

Tarczyca to niewielki gruczoł, który robi ogromną różnicę w sposobie twój organizm spala kalorie i wykorzystania energii. Znajduje się w przedniej części szyi, to wydziela hormony tyroksynę (T4) i trójjodotyroniny (T3). Przez absorpcję jodu w żywności, twoja tarczyca jest w stanie produkować te hormony, które kontrolują metabolizm. Jest niezwykle ważne, aby jeść odpowiedniej diety w celu utrzymania funkcji tarczycy. Włączenie tarczycy-korzystających żywności i zobaczyć różnicę w tym, jak to sprawia, że ​​czujesz.

Jod

Aby poprawić działanie tarczycy, to jest bardzo ważne - czy masz normalne tarczycy lub niedoczynność tarczycy - włączenie potrawy bogate w jod w diecie, takie jak nabiał, produkty pełnoziarniste, jajka, skorupiaki, sos sojowy, wodorosty, tłuste ryby, jogurt i produkty sojowe. Powstrzymania się od stosowania pasty do zębów z fluorem, który blokuje receptory jodu w tarczycy. Należy również powstrzymać się od picia wody z kranu, którą podejrzewają zawiera fluor. Nie trawić jodu. Jest trujący dla organizmu w skoncentrowanych ilościach. Jeżeli chcesz korzystać z jod jako suplement, zrobić mały okrągły krąg jodu na brzuchu przed pójściem do łóżka. Kiedy budzisz się rano, sprawdzić i zobaczyć, czy to jest nadal. Jeśli plaster jodu zniknie, prawdopodobnie masz niedobór jodu. Zrób małe kółko co drugą noc, aż jeszcze go rano.

Selen

Niski poziom selenu znacznie utrudniają funkcjonowanie tarczycy. Jest to bardzo często dla osób z niedoczynnością tarczycy nie mają wystarczająco dużo tego składnika. Wypełnij dietę w pokarmy bogate w selen, takich jak cebula, czosnek, skorupiaki, orzechy brazylijskie, wodorosty, nasion, jaj i grzybów. Selen nie tylko składniki odżywcze potrzebne do zdrowego funkcjonowania tarczycy. Możesz brać suplementy, takie jak cynk, L-tyrozyna, witaminy B i żelaza. Niedobór żelaza jest kolejną częstą przyczyną problemów z tarczycą. Jedz dużo zielonych liściastych, ostrygi, chude czerwone mięso, kurczaka i suszonych owoców. Powstrzymują się od wszelkich żywności zawierającej leki zobojętniające sok żołądkowy i fosforany. Te produkty to piwa, napojów gazowanych, czekolady i lodów.

Pokarmy, których należy unikać

Istnieją pokarmy, które blokują jod, których należy unikać, jeśli masz niedoczynność tarczycy lub niskie jod lub zmartwiony może być nieprawidłowe działanie tarczycy, które nie zawierają nadczynność tarczycy. Blokowania jodu te pokarmy są produkty sojowe, gorczyca, kapusta, rzepa, kapusta, brokuły, kalafior i orzeszki ziemne, kapusta chińska. Wyeliminować wyrafinowane mąki, tłustych potraw, cukru i przetworzonej żywności. Dużo wysiłku i pić co najmniej 8 szklanek 8 uncji wody dziennie, aby wypłukać toksyny.