adcov.com

Dieta Low Vs potasu Nerek Dieta

Diety ubogiej potasu i dieta nerek nie są koniecznie w sprzeczności --- dietę o niskiej zawartości potasu jedynie podzbiorem diety nerek w ogóle. Podczas diety ubogiej potasu mogą występować samodzielnie jako strategia żywieniowego dla osób, które cierpią z powodu wyjątkowo wysokiego poziomu potasu w organizmie, dieta nerek często zawiera (między innymi) zalecenie, że potasu granica Dieter pełniejszego usunięcia nadmiaru obciążenia od swoich nerek.

Niskie potasu Dieta

Po ścisłej diety niskie potasu jest dość proste w porównaniu do zastosowania się do pełnego na diecie nerkowej. Według informacji zamieszczonych na Stronghealth.com, podczas gdy większość pokarmy zawierają pewne śladowe ilości potasu, nadrzędnym celem w diecie potasu jest przede wszystkim unikać tych pokarmów, które zawierają niezwykle wysoki poziom substancji. Od wielu owoców i warzyw zawierają potas, dobra ogólna wskazówka jest ograniczenie spożycia owoców i warzyw, aby nie więcej niż czterech porcji dziennie (co jest już więcej niż większość ludzi zużywa, więc to nie stanowi żadnego prawdziwego "ograniczenie" do średniej Dieter ). Dodatkowe środki spożywcze, których należy unikać, które zawierają duże ilości potasu są: awokado, banany, kantalupa, tangele, morele, pomarańcze, wiśnie, czekolada, orzechy, pomidory i ziemniaki.

Nerek Dieta

Lekarze często przepisuje dietę nerek, aby pomóc pacjentom, którzy cierpią z niewydolnością nerek. Według informacji Wydziału Nefrologii w Medical College of Wisconsin, dieta nie tylko nerek uwzględnia zasady określone w niskiej potasu diety, ale również bierze rzeczy jeden krok dalej z dodatkowymi ograniczeniami do białka, sodu i spożycie fosforu. Spożywać nie więcej niż 40 do 60 g białka dziennie, ale pamiętaj, aby zbliżyć się do tego pułapu, jak organizm potrzebuje białka do budowy i naprawy tkanek. Ograniczenie zużycia elementów, które mają dodatkowe sodu dodaje, jak warzyw w puszkach oraz przetworzonej żywności. Wreszcie, należy unikać pokarmów bogatych w fosfor, napojów typu cola, masło orzechowe, orzechy wszelkiego rodzaju, sery, lody i piwo.