adcov.com

Dieta i stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane (SM) jest przewlekłą chorobą, w której układ odpornościowy atakuje komórki nerwowe w mózgu i rdzeniu kręgowym, pogarszając komunikację między mózgu i ciała powoduje różnych objawów fizycznych i poznawczych. Niektórzy badacze uważają, MS i pacjentów nie może być związek pomiędzy dietą i stwardnienie rozsiane, ale nie szczególnie dieta Zostało naukowo udowodnione, na dużą skalę, długoterminowym badaniu spowolnić lub zatrzymać przebieg tej choroby.

Fakty

Dokładna przyczyna stwardnienia rozsianego nie jest znany i nie ma lekarstwa została znaleziona. Choroba jest często cykliczne, z objawami takimi jak podwójne widzenie, drętwienie i mrowienie, osłabienie i zmęczenie spalanych w pochodniach się podczas nawrotów i recesji w trakcie przekazu. Przez dziesiątki lat, osób z SM próbowali terapii dietetycznych spowolnić lub zatrzymać przebieg choroby. Diety w szczególności dwa stały się dobrze znane w Ameryce na stwardnienie rozsiane: jeden reguluje spożycie tłuszczu i glutenu inne ograniczenia.

Rodzaje diet MS

Swank MS Dieta, opracowana przez dr Roy Laver Swank w 1970 roku, twierdzi, w celu zmniejszenia objawów stwardnienia rozsianego, ograniczając spożycie tłuszczów nasyconych (głównie tłuszcze zwierzęce znaleźć w masła, tłustych mięs i pełnego mleka i sera), nie więcej od 15 gramów dziennie, jednocześnie zwiększając nienasyconych kwasów tłuszczowych ze źródeł, takich jak oliwa z oliwek, ryb, słonecznika i oleje szafranowy. Dr Swank studiował 150 pacjentów z SM od 34 lat i twierdzi, że jego dieta znacząco spowolniła przebieg choroby i złagodzić niepełnosprawność.

Kolejna dieta reklamowany jako przydatne dla MS przez niektórych dietetyków, w tym James Braly, MD, autor "Niebezpieczne zboża" eliminuje produkty mleczne, rośliny strączkowe, jaja, drożdże oraz zboża zawierające gluten. Inne diety, takie jak aspartam-darmo diety i program diety, który identyfikuje i eliminuje alergeny pokarmowe, również zostały zaproponowane jako możliwych sposobów na objawy SM.

Efekty

W końcu, ale mimo wyczerpujących badań nikt diety Stwierdzono skuteczne w łagodzeniu objawów stwardnienia rozsianego. (Badania dr Swank z 150 pacjentów, nie jest uważane za wystarczająco dużą próbkę naukowo udowodnić, że ta dieta jest skuteczna w leczeniu MS.) Innych diet, takich jak dieta bezglutenowa Braly reklamowany przez James w swojej książce "Niebezpieczne zboża" obecny tylko niepotwierdzonych od ludzi, którzy twierdzą, ich objawy MS zmniejszone częstotliwości i nasilenia gdy po diecie.

Korzyści

Jedna rzecz, która nie może być kwestionowana, jednak efekt zdrowej diety dla wszystkich ludzi, nie tylko tych ze stwardnieniem rozsianym. Według Narodowego Instytutu Zdrowia, dieta bogata w produkty pełnoziarniste, chude źródła białka i kolorowych owoców i warzyw oraz o niskiej zawartości cukru i tłuszczów nasyconych przyczynia się do optymalnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Rozważania

Jeśli jesteś poszkodowany MS, uważać na skrajnych schematów żywieniowych, które wymagają dużych dawek witamin i minerałów, drastycznie obniżyć spożycie kalorii lub które unikają całych grup żywności. Większość lekarzy wskazują, że pacjenci z SM według tego samego sensownego, odżywcze diety zalecanej dla ogólnej populacji.