adcov.com

Dieta dla ataków pęcherzyka żółciowego

Pęcherzyka jest mała narządu, który przechowuje żółć wytwarzanego przez wątrobę. Jego celem jest pomoc w proces trawienia, ale pęcherzyka żółciowego mogą być usunięte. Problemy pęcherzyka żółciowego zwykle centrum wokół powstawania kamieni, które są utwardzone kawałki żółci. Istnieje kilka czynników przyczyniających się do kamienie żółciowe, w tym dziedziczność, wagi i wieku, lecz główną przyczyną jest uważany za wysokiej zawartości tłuszczu, dietę wysoko-cholesterolową. Kamienie żółciowe mogą prowadzić do ataków kamicy żółciowej, epizodów ból brzucha, nudności i gorączka. Jeśli cierpisz na ataki kamicy żółciowej, są zmiany w diecie, które można wprowadzić, aby je zmniejszyć.

Tłuszcze

Tłuszcze i cholesterol są uważane winowajcy tył powstawania kamieni żółciowych, a badania wykazały, nie wszystkie cholesterolu prowadzi do kamieni. Omega-3 tłuszcze i jednonienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak te znajdujące się w oleju, mogą rzeczywiście być korzystne w zapobieganiu kamieni żółciowych. Niemniej jednak, ponieważ jeść ciężkich posiłków bogatych w tłuszcz może powodować ataki kamicy żółciowej, jeść lekkie posiłki o niskiej zawartości tłuszczu i wysokiej zawartości naturalnych witamin i błonnika jest to dobry sposób, aby ich uniknąć.

Kawa

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, kawy może również pomóc w zapobieganiu powstawania kamieni żółciowych, gdyż pobudza skurcze pęcherzyka żółciowego i obniża poziom cholesterolu w żółci. Pamiętaj, że inne napoje zawierające kofeinę, takie jak napoje gazowane i herbat, nie wydają się wywoływać taką samą reakcję.

Warzywa

GallbladderAttack.Com zaleca dieta bogata w świeże warzywa, szczególnie organicznych warzyw, aby pomóc powstrzymać ataki woreczka żółciowego. Szczególnie pomocne są buraki, pomidory, ogórki, okra, czosnek, cebula, szalotka, seler, awokado i marchew, a także zielone warzywa, takie jak Boćwina i mniszka lekarskiego zieleni. Witryna ma listę warzyw, aby uniknąć, jednak z kalafiora, kapusty i rzepy sporządzaniu listy.

Mięso

Ryby są nie tylko dobrym źródłem białka, ale jest również dobrym źródłem pomocnym tłuszczu. Tłuszczowe, takie jak mięso wieprzowe powinno się unikać, jednak.

Przygotowanie

Ponieważ staramy się unikać zbyt dużo tłuszczu i cholesterolu, zwłaszcza złe tłuszcze, pary jedzenie lub gotować w wodzie, zamiast smażenia lub przy użyciu oleju. Unikać jedzenia fast food lub przetworzonej żywności, ponieważ mogą one być źródłem dużym ukrytym i nie-tak-ukryty tłuszcz. Ponadto, ponieważ przejadanie i ciężkie posiłki mogą powodować ataki woreczka żółciowego, wskazane jest, aby jeść często małe posiłki, a nie dwóch lub trzech dużych dziennie.

Ostrzeżenie

Jeśli masz ataków kamicy żółciowej, natychmiast skonsultować się z lekarzem. Jeśli kamicy zostaje umieszczony w przewodzie żółciowym, może się zapalenie i zakażonych, co może być bardzo poważny stan. Operacja może być konieczne, aby pozbyć się problemu kamieni żółciowych i całkowicie zatrzymać ataków kamicy żółciowej. Pęcherzyka żółciowego nie jest niezbędnym organem, a operacja pęcherzyka żółciowego jest powszechne i stosunkowo niskiego ryzyka.