adcov.com

Dieta, aby obniżyć zły cholesterol

Cholesterol jest w dwóch różnych, ale ważne, rodzaje - HDL i LDL, według American Heart Association. HDL (lipoprotein o wysokiej gęstości) jest "dobry" cholesterol, który może pomóc utrzymać zdrowe ciało i działa dobrze. LDL (lipoproteiny o niskiej gęstości), z drugiej strony, jest "zły" cholesterol. Nadmiar poziom LDL w organizmie może działać zapchać tętnic, zwiększając ryzyko chorób serca i udaru mózgu, między innymi chorobami serca. Jeśli cierpisz z podwyższonym poziomem cholesterolu LDL, wiem, że można łatwo zaradzić poprzez proste podstawienia w diecie.

Dieta obniżające LDL

American Heart Association mówi, że powinniśmy dążyć do spożywania diety o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych i trans, aby obniżyć poziom cholesterolu LDL. Dążyć do utrzymania ogólnego spożycia tłuszczu do poniżej 25 do 30 procent dziennego kalorii, zachowując spożycie tłuszczów nasyconych i trans ograniczone do mniej niż 10 procent (najlepiej spożywanie zerowej zawartości tłuszczów trans dziennie). Wykonywać proste podstawienia diety, aby usunąć nadmiar tłuszczu z diety, opierając się na niskotłuszczowych produktów mlecznych zamiast pełnego tłuszczu, wraz z ograniczeniem lub całkowicie ograniczenie spożycie tłuszczu wyższej czerwonych mięs. Oprócz spożywania diety o niskiej zawartości tłuszczu, zwiększenia ogólnej konsumpcji błonnika dalsze zwiększenie liczby cholesterolu, obniżenie LDL i podniesienie HDL. Cel spożywać od 25 do 35 gramów błonnika dziennie od źródeł żywności, takich jak owies, pszenica i inne zboża, wraz z świeże owoce, warzywa, orzechy i nasiona.

Konkretne zalecenia

Zgodnie z Mayo Clinic, istnieje szereg konkretnych środków spożywczych, które są dobrze udokumentowane jako złych wojowników cholesterolu. Są to płatki owsiane (głównie na zawartości włókien), orzechy, takich jak orzechy włoskie i migdały (znów dla światłowodu), owoce morza i inne źródła tłuszczów omega-3 (dążyć do spożywania co najmniej dwóch porcji tygodniowo owoców morza wraz z 5 do 10 g oleju z ryb dziennie), oliwa z oliwek (zdrowych tłuszczów jednonienasyconych, które mogą przyczynić się do zmniejszenia stężenia LDL) i żywności, które zostały sztucznie wzbogacone w stanole i sterole (chemicznych występujących w roślinach, które zaburzają zdolność organizmu do wchłaniania cholesterolu)
- Sprawdzić informacje oznakowania przedmiotów, aby zobaczyć, czy są one "sterol-wzmocnione."