adcov.com

Dieta, aby obniżyć poziomy ołowiu we krwi

Dieta, aby obniżyć poziomy ołowiu we krwi


Mimo, że jest postrzegane najczęściej u dzieci, zatrucie ołowiem jest poważnym zagrożeniem zdrowia dla ludzi w każdym wieku. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób szacuje, że 250 tysięcy dzieci w wieku od 1 do 5 mają podwyższony poziom ołowiu we krwi, zdefiniowane jako coś ponad 10 mcg / dl (mikrogramów na decylitr). Jedzenie prawo żywności może pomóc zmniejszyć podwyższony poziom ołowiu we krwi oraz zminimalizowanie skutków narażenia na substancje skażone ołowiem.

Co powoduje?

Ty i członkowie Twojej rodziny cierpi skutki zatrucia ołowiem nie odczuwając żadnych znaczących objawów, co sprawia, że ​​rozpoznanie i leczenie tego stanu wyzwanie dla lekarzy. Najczęstsze przyczyny zatrucia ołowiem są farby na bazie ołowiu i ołowiu ekspozycji długoletni zanieczyszczonych kurzem, według MayoClinic.com. Ponieważ małe dzieci mają tendencję, aby umieścić prawie wszystko w ich ustach, tych, którzy żyją w starszych konstrukcjach, w których prowadzą farby był kiedyś używany są na wysokie ryzyko zatrucia ołowiem. Jeśli Ty lub inni dorośli członkowie rodziny mają podwyższony poziom ołowiu we krwi, szanse są, że były narażone na prowadzić w miejscu pracy. Inne przyczyny to zabawki i kosmetyki zawierające ołów, a także ołów zanieczyszczone powietrze, glebę i wodę.

Niebezpieczeństwa

W przeciwieństwie do innych metali, takich jak cynk i żelazo, które są odżywcze organizm może użyciu, nie jest znana rola biologiczny ołowiu w organizmie człowieka. Podwyższony poziom ołowiu we krwi u dzieci były związane z niższym IQ, zgodnie z National Institute of Environmental Health Sciences. Zatrucie ołowiem u dorosłych może powodować problemy z płodnością, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia nerwowe, bóle mięśni i stawów, drażliwość i zaburzenia poznawcze.

Wytyczne żywieniowe

Pokarmy bogate w wapń, żelazo i witaminy C może przyczynić się do zmniejszenia szkodliwego wpływu ołowiu w organizmie, według broszurze wydanej przez Biuro Epidemiologii Wydziału Zdrowia Środowiska Nowy Mexicoâ € ™ s Zdrowia. Należy jednak skonsultować się z lekarzem przed podjęciem suplementów wapnia lub żelaza, a nadmierne ilości tych, zwłaszcza ten ostatni, może mieć poważne skutki dla zdrowia własnych.
Nowy Meksyk arkusz sugerują, że przestrzeganie diety o niskiej zawartości tłuszczu może pomóc zmniejszyć poziom ołowiu we krwi. Zastępcze takie zdrowe przekąski jak świeże owoce i warzywa; krakersy obniżonej zawartości tłuszczu; rodzynki; Nakrętki dla wysokich i tłuszczu przekąsek, takich jak chipsy, czekolada, pączki, torty, ciasta i inne wypieki. Unikaj fast-food. Podczas gotowania, używać oliwy z oliwek lub roślinnego zamiast masłem, margaryną lub smalcem. Przyciąć nadmiar tłuszczu z mięsa i drobiu przed gotowaniem. Chociaż dieta niskotłuszczowa jest pomocna w obniżaniu poziomu ołowiu we krwi, ita € ™ s nierozsądne, aby usunąć cały tłuszcz z diety rodzinnej, jak niektórzy tłuszczu jest niezbędna dla zdrowego rozwoju dziecka.
Jeść zrównoważonej diety, który zawiera sześć do dziewięciu codziennych porcji pieczywa, zbóż i ziaren; 04:57 porcji warzyw; 03:58 porcji owoców; 02:58 porcji produktów mlecznych; i 6:55 uncji białka z mięsa, drobiu, ryb, orzechów, ziaren lub soczewicy.