adcov.com

Dieta, aby obniżyć poziom cukru we krwi

Dieta, aby obniżyć poziom cukru we krwi


Jeśli próbujesz zarządzać i kontrolować poziom cukru we krwi za pomocą diety i tylko ćwiczenia, ważne jest, aby zrobić doskonałe wyborów żywności. Poniżej wymienione są niektóre z produktów spożywczych, które pomogą Ci zwiększyć wrażliwość na insulinę i glukozę procesu łatwiej.

Włókno

Włókno jest w rzeczywistości rodzaj węglowodanów, ale organizm może przetworzyć, więc nie przyczynia się nie cukier kalorii i składników odżywczych, a jednocześnie przyczyniając przyspieszając metabolizm.

Pełnoziarniste

Pełnoziarniste są węglowodanami, które powoli przetwarzane i rozkładane w organizmie, nie ma więc skok poziomu cukru we krwi i cukru pozostaje stała w ciągu długiego okresu czasu.

Owoce i warzywa

Większość owoców i warzyw mają niski indeks glikemiczny (GI), co oznacza, że ​​mają stosunkowo niski wpływ na poziom cukru we krwi. Niektórzy nie są niskie indeksie glikemicznym.

Unikać wysokim IG Foods

GI określa wpływ na poziom cukru we krwi, a niektóre nieoczekiwane rzeczy są wysokie indeksie glikemicznym, jak rodzynki, marchew i wszystkich suszonych owoców. Staraj się unikać tych pokarmów.

Białko

Białko jest niezbędne w diecie cukrzycowej. Jest wolny od węglowodanów i może być niskotłuszczowa. Pomaga utrzymać masę mięśniową i utrzymuje włosy, paznokcie i zdrowe kości.