adcov.com

Dieta, aby obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów

Dieta, aby obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów


Wiele osób zastanawia się, jak zmniejszyć poziom cholesterolu i trójglicerydów poprzez zmiany w diecie. Aby obniżyć poziom cholesterolu, należy jeść pokarmy o obniżonej zawartości tłuszczu. W celu zmniejszenia stężenia triglicerydów, należy unikać pokarmów bogatych w cukier. (Naturalnych cukrów w owocach nie budzą trójglicerydów.) Oglądanie wielkość porcji jest również ważna.

Napoje alkoholowe

Picie napojów alkoholowych, zwłaszcza piwo, może Spike poziom trójglicerydów, więc powstrzymywanie się od napojów alkoholowych pomoże obniżyć poziom trójglicerydów.

Alternatywne Przyprawa

Aromatyzowania potraw z alternatyw beztłuszczowej pomoże obniżyć poziom cholesterolu. Na przykład, Molly McButter może stanowić aromat maślany bez wysokiej zawartości tłuszczu masła lub margaryny.

Przyprawy

Korzystanie musztardę zamiast majonezu pomoże obniżyć poziom cholesterolu, ponieważ jest znacznie mniej tłuszczu.

Owoce i warzywa

Owoce i warzywa są bardzo zdrowe i nie zawierają tłuszczów zwierzęcych, więc dieta bogata w owoce i warzywa pomaga obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów, szczególnie gdy zastępują one wysoką zawartość tłuszczu i słodkich przekąsek.

Chude mięso

Białe mięso, takie jak kurczak, są znacznie mniej tłuszczu niż czerwone mięso. Dietę o więcej białego mięsa i mniej czerwonego mięsa pomoże obniżyć zarówno poziom cholesterolu i trójglicerydów.

Umiarkowane Porcje

Zarówno poziom cholesterolu i trójglicerydów są prawdopodobnie wzrośnie, gdy osoba je większe porcje. Zmniejszenie wielkości porcji może pomóc zmniejszyć zarówno poziom cholesterolu i trójglicerydów.