adcov.com

Dieta, aby obniżyć poziom cholesterolu i ciśnienie krwi

Obniżając poziom cholesterolu i ciśnienie krwi jest ważne w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia serca, wysoki poziom cholesterolu, ponieważ zarówno wysokie ciśnienie krwi i zwiększa ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Obniżenie cholesterolu i ciśnienie krwi jest stosunkowo łatwe dzięki modyfikacji diety.

Tłuszcze nasycone

Dieta uboga w tłuszcze nasycone, obniżają poziom cholesterolu. Tłuszcze nasycone znajdują się głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak czerwone mięso, całe tłuszczu nabiał i jajka.

Trans-tłuszcze i sodu

Unikanie tłuszczów trans całkowicie obniży cholesterol.Similarly, dieta uboga w sód pomogą obniżyć ciśnienie krwi.

Mono i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych

Jedzenia więcej mono i tłuszcze wielonienasycone obniżają poziom cholesterolu. Te można znaleźć w oliwie z oliwek i olejów orzechowych, odpowiednio.

Węglowodanów złożonych

Wymień węglowodanów prostych (np, biały chleb, cukier) z węglowodanów złożonych (np, fasola, pszenica), aby cała obniżających poziom cholesterolu.

Światłowód

Dieta bogata w błonnik zrobić podwójny obowiązek obniżenia cholesterolu i ciśnienie krwi. Owies otręby została uznana jako szczególnie korzystny sposób zarówno w nich.

Warzywa i przyprawy

Ludzie z diety bogatej w seler, cebula, czosnek, pomidory i brokuły na ogół mają niższe ciśnienie krwi. Ponadto, bazylia, oregano, koper, pieprz i estragon zawierają związki, które obniżają ciśnienie krwi.