adcov.com

Dieta, aby obniżyć cholesterol LDL

Dieta, aby obniżyć cholesterol LDL


Istnieje wiele produktów, które pomagają obniżyć zły cholesterol (LDL). Miskę płatków owsianych dziennie, podczas gdy pomocny, nie jest po prostu za mało. Jak dużo jedzenia będzie trzeba spożywać, aby uzyskać pożądany efekt - i ile kalorii, które przyczynia się - odgrywa dużą rolę w tym, jak skuteczne może być obniżenie poziomu cholesterolu LDL.

Pokarmy uprawnienie obniżenia LDL

Obniżenie poziomu cholesterolu LDL nie musi być trudne lub nieprzyjemne rzeczy. Wykonywanie kilku prostych zmian w swojej kuchni i trochę suplementacja może przynieść rezultaty. Przekonasz się, że dodanie omega-3 i błonnik rozpuszczalny jest kluczem do obniżenia LDL.

Światłowód

Dieta bogata w błonnik jest koniecznością obniżenia LDL. Istnieje wiele sposobów na dodanie błonnika do swojej diety. Dobrą wiadomością jest to, że włókna nie dodaje kalorii, więc można jeść tyle, ile chcesz. Istnieją dwa rodzaje włókien: rozpuszczalny i nierozpuszczalny. Nie są wchłaniane i zarówno czyste jelita i okrężnicy, jak przechodzą, pomaga usunąć toksyny. Włókna znajdują się w owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste. Jest beta glukanu, który jest rozpuszczalnym składnikiem włókna otrębów w owsie, które są korzystne w obniżaniu poziomu cholesterolu LDL. Pamiętaj, że chcesz, całe ziarna, bez przetwarzania i poprawiania całe ziarna i świeże warzywa i owoce. Błonnik rozpuszczalny jest typ, który pomoże obniżyć poziom cholesterolu LDL, ale trzeba jeszcze nierozpuszczalnego błonnika, jak również dla jelit zdrowia. Spójrz na fasoli, skórki, miąższu, otrąb, nasion i orzechów, jak dobrym źródłem błonnika rozpuszczalnego. Należy uzyskać 30 g błonnika dziennie w diecie.

Korzystanie z Dolnego LDL Fiber

Włókno zmniejsza produkcję cholesterolu w wątrobie i wiąże się z poziomem cholesterolu pokarmowego w jelitach i przesuwa go jako odpad. Mają włókna z każdego posiłku i przekąski, a będziesz na drodze do obniżenia LDL. Dodaj włókno do zapiekanek, zup, mięs, sałatek i zbóż z TVP (teksturowane białka roślinnego) z soi, pektyna jabłkowa lub mieszanki dodatku włókien. Pokrojone jabłka i orzechy włoskie zrobić pyszne posypka do gorących lub zimnych płatków śniadaniowych, sałatek, a nawet gotowane potrawy.

Omega-3

Wszystkie pokarmy bogate w oleje omega-3 zwiększają poziom dobrego cholesterolu (HDL) i zmniejszenia złego cholesterolu (LDL). Istnieją trzy typy omega-3, oleje: kwas alfa-linolenowy (ALA), kwasu eikozapentaenowego (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA). ALA jest prekursorem EPA i DHA, co oznacza dla ciała konwersji ALA w EPA i DHA. Roślinne źródła omega-3 zawierają ALA. Źródła ALA to orzechy włoskie, nasiona lnu, olej z oliwek, olej sojowy i olej rzepakowy. Możesz dostać ALA z omega-3 jaj produkowanych przez ALA kurczaków karmionych ziarnem.

Ryby są doskonałym źródłem kwasów omega-3. Zapewnia EPA i DHA, aby forma ryba jest bardziej bezpośrednio skuteczny, a także znacznie bardziej stężone. Ryby bogate w kwasy omega-3 to łosoś, tuńczyk, makrela, pstrąg, śledź i sardynki. Dodatek oleju rybnego zapewnia łatwy sposób na zdobycie potężnego obniżające LDL EPA i DHA omega-3 codziennie.
Najlepiej jest się omega-3 na co dzień z różnych źródeł na wszystkie posiłki.

Wnioski

Kluczem do ich diety obniżające LDL jest błonnik pokarmowy i omega-3. Najlepiej jest korzystać z różnych produktów spożywczych obniżających poziom cholesterolu i wysokiego włókien codziennie. Weź dodatek oleju rybnego, aby upewnić się, że są coraz korzyści z EFA i DHA codziennie, a dodatek włókien. Dodanie nasion lnu ziemi do żywności dodaje błonnika i kwasów omega-3. Pektyna jabłkowa jest pyszny dodatek do dań mięsnych z włókna, warzyw i owoców, które są orzechy. Nie zapomnij o świeże owoce i warzywa surowe. Są wspaniałe przekąski i desery.