adcov.com

Diagnostyka choroby wieńcowej serca

Choroba niedokrwienna serca, znane również jako choroba tętnicy wieńcowej, jest zwężenie naczyń krwionośnych prowadzące krwi i tlenu do serca. Zwężenia spowodowany przez narastanie płytki nazębnej na ściankach tętnic, miażdżycę naczyń zwanych. Przy tym dopływ krwi do serca jest spowolniony lub zatrzymany, może powodować zawał serca. Choroba niedokrwienna serca jest najczęstszą przyczyną zgonów zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, zgodnie z National Institutes of Health.

Przyczyny

Istnieje wiele powodów, dla zwężone tętnice, aby stać i zablokowane. Genetyka, cukrzyca i wysokie ciśnienie krwi może zwiększyć ryzyko. Wysoki poziom lipoprotein o niskiej gęstości (LDL) cholesterolu przyczynia się do choroby serca. Nadużywanie alkoholu, palenie papierosów i silnego stresu może również zwiększyć ryzyko.

Objawy

Kiedy tętnice wąskie i zwężają przepływ krwi, objawy mogą obejmować trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej. W przypadku naczyń ulega całkowitemu zablokowaniu rezultacie atak serca. Objawy zawału serca to uczucie ciśnienia w klatce piersiowej kruszenia, nadmierne pocenie się i ból w ramieniu lub barku. Kobiety mogą także wystąpić ból w szczęce lub tylną i nudności.

Diagnoza

Lekarz może przeprowadzić kilka testów przed potwierdzeniem rozpoznania choroby wieńcowej. EKG lub EKG, rejestruje sygnały elektryczne serca i ujawnia, czy atak serca ma miejsce, czy też jeden ma miejsce w tym czasie. Echokardiograficzne ujawnia, czy wszystkie części swojego serca działają prawidłowo. Części swojego serca, które wykonują słabo może zostać uszkodzony z powodu choroby niedokrwiennej serca. Stress test jest stosowany do monitorowania, jak twoje serce wykonuje w ramach wysiłku. Idziesz na bieżni z elektrod przymocowanych do skóry, podczas gdy rekordy maszynę aktywności serca. Tomografii komputerowej (CT) lub obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) przedstawia obrazy naczyń krwionośnych oraz ujawnia zwężenie lub blokowania tętnic.

Leczenie lekiem

Po rozpoznaniu choroby niedokrwiennej serca, lekarz rozpocznie leczenie lekami. Leki obniżające poziom cholesterolu, takich jak Lipitor zmniejszyć ilość płytki nazębnej gromadzeniu się na ścianach tętnic. Aspiryna jest krew cieńsze lekarz może zalecić, aby zmniejszyć wszelkie tworzeniu się skrzepów w krwiobiegu. Beta blokery wolne bicie serca oraz inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE) zmniejszają ciśnienie krwi i mogą zapobiegać chorobie wieńcowej serca z postępującą.

Zabiegi chirurgiczne

Bardziej intensywne leczenie może być potrzebne w przypadku choroby wieńcowej serca. Angioplastyka i stent placement polega cienką rurkę włożoną do zwężonej tętnicy część swojej. Przebicia balon dołączony do przewodu przechodzi przez rury i jest on nadmuchiwany w zwężonej części tętnicy powodującej płytkę nazębną, aby ścisnąć ścianę tętnicy. Stent umieszcza się w naczyniu, aby utrzymać ścianę tętnicy. W operacji pomostowania tętnic wieńcowych, chirurg stworzy przeszczep ze statku w innej części ciała i wymienić zablokowany statek, pozwalając przepływ krwi, aby przejść wokół zablokowaną tętnicę. Aortalno jest ogromną operacją i po kilku zarezerwowane na tętnice są zablokowane.