adcov.com

Depresja Ze względu na zaburzenia miesiączkowania

Depresja Ze względu na zaburzenia miesiączkowania


Zaburzenia emocjonalne, takie jak depresja są często ściśle związane z menstruacją. W wielu przypadkach kobiety, które cierpią z powodu zaburzeń i stanów, które powodują nieprawidłowości miesiączkowania znaleźć się cierpi na depresję, jak również.

Przedmiesiączkowe zaburzenia Dysphoric

Przedmiesiączkowe zaburzenie nastroju (PMDD) powoduje poważne objawy emocjonalne, takie jak depresja, drażliwość, napięcie i przed miesiączką. Oprócz tych objawów emocjonalnych, nieprawidłowości fizyczne, w tym znaczne wzdęcia, tkliwość piersi, bóle stawów i / lub mięśni i bóle związane są również z PMDD.

Zespół policystycznych jajników

Zespół policystycznych jajników (PCOS) wpływa na cykl menstruacyjny i żeńskie hormony. Kobiety, które cierpią z powodu PCOS mają nieregularne miesiączki, torbiele na jajnikach i może cierpieć na depresję z powodu zmian w poziomie hormonów, wygląd i płodności, które są związane z tym zaburzeniem.

Bolesne miesiączkowanie

Zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia miesiączkowania oznaczone długich, bolesnych okresów, często towarzyszy depresja.

Endometrioza

Endometrioza, stan, który powoduje przerost tkanki macicy w okolicach miednicy i wiąże się z ciężkich, bolesne miesiączki i niepłodność może objawiać się objawów depresji.

Brak menstruacji

Miesiączki lub brak okresów nie jest schorzeniem, ale nieregularnych miesiączek, która jest często związana z zaburzeń emocjonalnych i psychicznych, takich jak depresja, zaburzenia lękowe i zaburzenia odżywiania.