adcov.com

Departament Standardów JCAHO awaryjne

Departament Standardów JCAHO awaryjne


Wspólna Komisja w sprawie akredytacji organizacji opieki zdrowotnej (JCAHO) ma za zadanie publikowania dobrowolnych standardów operacyjnych, które mogą być stosowane w szerokim zakresie opieki zdrowotnej, w tym szpitalnych oddziałach ratunkowych. Normy JCAHO istnieje pomagać pracownikom opieki zdrowotnej, oferując bezpieczne, wysokiej jakości usługi dla pacjentów.

Historia

Grupa czterech niezależnych stowarzyszeń ustawień standardowych szpitala ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, w tym American Medical Association (AMA) i Canadian Medical Association (CMA), połączyli siły w 1951 roku do utworzenia Komisji Wspólnej. Według jointcommission.org, JCAHO powstała jako organizacja non-profit, której celem zapewnienia dobrowolne międzynarodowe standardy i akredytacji w zakresie opieki zdrowotnej. Komisja wzrosła popularność i znaczenie od początku jego istnienia, i jest uznawany przez US Department of Human Services jako istotnej instytucji standardowych ustawień.

Wymagania

Certyfikacja JCAHO wymaga firmę do wykonania szeregu norm dotyczących bezpieczeństwa pacjentów, jakości opieki, efektywności organizacyjnej i przywództwa na rynku. Oprócz składania początkowym audyt certyfikujący oraz uiszczenia opłaty certyfikacji, organizacja musi złożyć do rocznej kontroli w celu zapewnienia ciągłej zgodności, oraz musi zapłacić roczną opłatę za utrzymanie certyfikatu.

Standardy bezpieczeństwa

Większość standardów JCAHO dotyczą bezpieczeństwa pacjentów i zarządzania ryzykiem. Standardy WE 1.10.1, WE 2.10.1 i 3.10.1 umowa z WE tworzenie i wdrażanie szczegółowych planów zarządzania do obsługi zagadnień ochrony środowiska bezpieczeństwa, zagrożeń bezpieczeństwa i niebezpiecznych odpadów. Standardowe WE 1.10.2 szczegóły wymagane działania koordynatorów bezpieczeństwa; średnia WE 2.10.6 reguluje instalację systemów zabezpieczeń i kontrolowanych punktów dostępowych. Standardy dotyczące niebezpiecznych gazów, procedury reagowania awaryjnego i zagrożenia spójnego oznakowania materiałów są ujęte w 3.10 serii WE.

Standardy administracyjne

Według cms.h2e-online.org, siedem standardów zasobów ludzkich ściśle wymagają, aby pracownicy działu awaryjne i wolontariusze być dokładnie przeszkoleni i testowane na wszystkich aspektach swojej pracy przed wykonaniem jakichkolwiek obowiązków służbowych. Pracownicy muszą wykazywać pełnego zrozumienia polityki bezpieczeństwa, niebezpiecznych odpadów, procedur zarządzania i procedur zgłaszania incydentów oprócz zasad, specyficznych dla organizacji misji i metod świadczenia usług.

LD 1,30 seria norm szczegóły standardowy zestaw polityk w odpowiedzi na zalecenia JCAHO i agencji regulacyjnych, jak również zmian do obowiązujących przepisów.

Korzyści

Oprócz pomocy w zgodności prawnej, która sama jest duże korzyści, akredytacja przez Komisję Wspólną może dać oddziałem ratunkowym, a cała organizacja, przewagę konkurencyjną na rynku. Kosztowne spory w kwestiach nadużyć i innych odpowiedzialnością można uniknąć, wykonując kompleksowe normy bezpieczeństwa ustalone przez Wspólną Komisję; Organizacja opieki zdrowotnej nie może być zbyt ostrożnym z kwestiami bezpieczeństwa pacjentów.