adcov.com

Dental Głębokie Gum Sprzątanie

Dental głębokie czyszczenie gumy --- znany również jako głębokie czyszczenia, mycia zębów i głębokiego Skaling --- jest procedura przyzębia, które usuwa płytki i kamienia nazębnego dołączony do zębów powyżej i poniżej linii dziąseł. Płytka nazębna to lepka substancja, która jest bogata w bakterie. Tablica z czasem twardnieje i staje się kamienia nazębnego. Skaling, elementy proceduralne głębokiego czyszczenia dziąseł, może być konieczne, jeśli doświadczasz któregokolwiek z pierwszych objawów choroby dziąseł lub zaburzenia przyzębia.

Warunki i objawy towarzyszące

Dentysta może zalecić dokładne czyszczenie dziąseł, jeśli odkrywa ekscesy płytki nazębnej i kamienia nazębnego na zębach. Płytka nazębna i kamień nazębny może doprowadzić do zaburzeń chorobowych dziąseł i przyzębia, takich jak zapalenie dziąseł, gingivostomatitis i periodonitits. Zapalenie dziąseł jest częstym schorzeniem i jest najwcześniejszym, najbardziej uleczalne forma choroby dziąseł. Gingivostomatitis jest zakażenie bakteryjne lub wirusowe albo która powoduje owrzodzenia i obrzęk jamy ustnej i dziąseł. Zapalenie przyzębia jest zapalenie dziąseł występuje wtedy, gdy nieleczona, powoduje tablicę szerzyć i rozwijać się poniżej linii dziąseł. Głębokiego czyszczenia dziąseł może być początkowy etap leczenia każdego stanu

Głębokie czyszczenie gumy może być konieczne, jeśli wystąpią objawy, takie jak przewlekłe nieświeży oddech, krwawienie z dziąseł, wrzody jamy ustnej i dziąseł, odstęp między zębami i dziąsłami lub luźnych zębów. Objawy te mogą wskazywać na jedną z wyżej wymienionych chorób dziąseł i warunków.

Skalowanie

Skalowanie polega na dentystę usuwanie płytki nazębnej i kamienia nazębnego dołączony do powierzchni zębów. To jest najważniejsze dla powierzchni zębów poniżej linii dziąseł, gdzie nie dociera szczoteczka. Stomatolog użyciu ultradźwięków skalery, które wibrują w celu usunięcia płytki nazębnej i kamienia nazębnego z zębów na całej powierzchni pierwszej części głębokiego czyszczenia dziąseł.

Korzeń strugania

Strugania root jest druga część głębokiego czyszczenia dziąseł. Twój dentysta będzie używać nie zasilanego skalery ręczne i kiret do zeskrobać pozostałe płytki i kamienia nazębnego i gładkie powierzchnie zębów. Płytka nazębna i kamień nazębny przylegają do gładkich powierzchni, trudniej niż wartkimi. Wreszcie, dentysta będzie używał system nawadniania wody spłukać luźne płytki i kamienia nazębnego pozostaje od wokół zębów.

Skaling dla pacjentów zapaleniu dziąseł są zazwyczaj wypełnione w jednym przyzębia wizyty. W ekstremalnych przypadkach, choroby dziąseł, takich jak przyzębia, lekarz może zdecydować o skali i głównego samolotu w sekcjach w ciągu kilku wizyt.

Pielęgnacja po Procedura

Mogą wystąpić dolegliwości takie jak ból i wrażliwość na temperatury do kilku dni po głębokim czyszczenia dziąseł. Użyj preferowanego over-the-counter leki przeciwbólowe dla każdego nadmiernego dyskomfortu.

Załóżmy właściwej higieny jamy ustnej. Szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie. Nici codziennie. Używać antyseptyczne do płukania jamy ustnej przez okres co najmniej 30 sekund, dwa razy dziennie. Konsekwentne utrzymanie higieny jamy ustnej jest najbardziej skutecznym sposobem utrzymania płytki i kamienia nazębnego od kształtowania, eliminując potrzebę głębokiego czyszczenia dziąseł.