adcov.com

Definicja zawieszającego więzadła

Definicja zawieszającego więzadła


Ogólnie rzecz biorąc, zawieszającego więzadła jest dowolna część tkanki łącznej, który obsługuje narządu wewnętrznego. Istnieje kilka zawieszenia wiązadła w organizmie człowieka. Niektóre z najbardziej znanych są te związane z piersi, soczewka oka, jajników, macicy i penisa.

Zawieszającego więzadła piersi

Zawieszenia więzadeł piersi, znany również jako więzadła zawieszenia Coopera, które są prowadzone od obojczyka do warstwy skóry skóry pokrywającej piersi. Te wiązadła posiadać tkanki piersi i utrzymywania kształtu piersi.

Zawieszającego więzadła Lens

Zawieszający więzadeł soczewki to grupa włókien, które poruszają się z mięśni rzęskowych oka (lub ciała rzęskowego) do obiektywu. Działają one zarówno do utrzymywania na swoim miejscu i soczewkę do przenoszenia sił z mięśni rzęskowych na soczewkę, a tym samym zmianę ostrości obiektywu. Włókna te są również znane jako ciliaris zonula, rzęskowego zonule, błona Zinn i w Obwódka Zinna.

Przyczepne Więzadła jajników

Więzadłami zawieszającymi, jajników, znane są również jako infundulopelvic więzadeł. Są one w rzeczywistości część wewnętrznej wyściółki jamy brzusznej (otrzewnej), który łączy jajników do ściany miednicy. Zakotwiczenie więzadeł jajniki w jamie ciała, umożliwiając jednocześnie pewną ruchu. Tętnice, żyły i naczynia limfatyczne w biegu jajników przez tych więzadeł.

Zawieszenia więzadła macicy

Macica jest połączony ze ścianą miednicy przez fałdy otrzewnej, które są znane pod wspólną nazwą zawieszenia więzadeł macicy, ale powszechnie określane jako szerokim więzadła i okrągłe więzadła. Te więzadła zakotwiczyć macicy w miednicy pozwalając jednocześnie wystarczająco dużo miejsca na rozbudowę i narządu ruchu podczas ciąży i porodu. Główne naczynia krwionośne miednicy biegać między fałdami więzadła szerokiego.

Zawieszającego więzadła Penis

Zawieszający więzadło prącia wiązki włóknistej tkanki, która łączy podstawę narządu do przodu kości łonowej. Więzadło trzyma blisko wału do struktury miednicy i wspiera go w stanie erekcji. Zgodnie z Mayo Clinic, w jednej z postaci "operacji powiększenia," zerwał więzadła, początkowo dając wrażenie większej długości. Bez wsparcia więzadła, jednak organ jest niestabilny, gdy wyprostowany. Zabieg ten nie jest zatwierdzony przez organizacje medyczne.

Inne zwierzęta

U koni zawieszający więzadło nogi łączy się z przegubu pęcina. Pęcina jest punkt zgięcia i wyprostu pomiędzy kopyta i dolnej części nogi, podobny w funkcji do naszej kostki. Urazy więzadeł koni wyścigowych jest powszechne w.