adcov.com

Definicja uzależnienia od Internetu

Uzależnienie od Internetu jest stosunkowo nowe i niebezpieczne schorzenie, które może zniszczyć zdrowie, relacje szkody i zmniejsza ogólną wydajność. Podczas gdy wiele osób spędza godziny w Internecie każdego dnia do pracy lub zabawy, linia od użytkownika w zaślepionej na mocy uzależnionej jest przekraczana, gdy nie możesz przestać spędzać czas w Internecie, chociaż resztę życia cierpi na to.

Eskapizm

Z wirtualnych gier role-playing i fora internetowe obejmujące każdy temat, to łatwo stworzyć zupełnie nową osobowość. Uzależniony będzie spędzać zbyt dużo czasu w tych sztucznych miejsc i unikać skutecznego radzenia sobie z codziennością.

Relacje

Jeśli ktoś zmniejszając czas spędzony z najbliższymi w celu dostosowania więcej godzin w Internecie, lub jeśli osoba znajduje się nad lub staje się wrogie, ile czasu spędza w Internecie, to może być uzależnienie.

Zdrowie

Według dr Kimberly Young w swojej książce złowione w sieci: Jak rozpoznać oznaki Internet Addiction, uzależnienie od Internetu może mieć negatywny wpływ na stan zdrowia danej osoby; higieny osobistej może być zapomniane, brak snu może ustawić w, a organizm może pokazać stresu przebywania w jednej pozycji siedzącej przez dłuższy czas. Częste bóle w szyi, pleców i nadgarstków może być wskazówką do większego problemu.

Niemożność Zamknij

Nałogowiec nie można zamknąć ich uzależnienia na własną rękę, a może nie udało liczne wielokrotnie do rezygnacji z czasu internetowego, według dr Young. Niemożność odłączyć od świata online, nawet na jeden dzień, może oznaczać, że osoba musi szukać pomocy.

Hobby i Rozrywki

Świat uzależniony będzie zacząć się obracać tylko w całym internecie, więc działania poprzednio cieszył, jak kolację i do kina, nie wydają się bawić lub warto uczestniczyć.