adcov.com

Definicja uzależnienia od alkoholu

Alkoholizm jest poważnym problemem. Alkoholicy i inni narkomani są bardziej narażone na udział w wypadkach samochodowych i brutalnych przestępstw, takich jak kradzież. Wszelkie nałóg może zrujnować życie nie tylko tych, którzy są uzależnieni, ale ich przyjaciele i rodzina również. Zrozumienie wielu aspektów tej choroby może pomóc doprowadzić alkoholika kierunku akceptacji i chęć pomocy.

Definicja

Według National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism (NIAAA), alkoholizm, można podzielić na dwie kategorie. Uzależnienie od alkoholu charakteryzuje "zaburzeniami kontroli picia, nałogowego picia, fascynacje, tolerancji dla picia alkoholu i / lub objawów odstawienia." Nadużywanie alkoholu charakteryzuje pijaństwa, picie do punktu niemożności pełnienia funkcji społecznych, lub picie w niebezpiecznych sytuacjach.

Rozwojowe Przyczyny alkoholizmu

Kompleksowe badanie przez Wake Forest University stwierdził, że alkoholizm jest zaburzeniem rozwojowym. Zatem wyzwalacze alkoholizmu występuje we wczesnym okresie życia. O "gen" na alkoholizm nie skazywać tych predysponowany do życia w piciu, jednak. Allyson J. Bennet, Ph.D., mówi, że alkoholizm rozwija ze względu na połączenie genetycznych predyspozycji i presji na środowisko. Oznacza to osoba z predyspozycję do uzależnienia może być podniesiona w środowisku, które nie wyzwala wciągająca zachowanie.

Powodów ludzie Gotowanie

Przyczyny ludzie piją są zróżnicowane. Niektóre raport alkoholicy alkoholu wprowadza się jako dzieci. Następnie rozpocząć pijaństwa, ponieważ z wiekiem. Tabu przeciw nastolatków picia może wywołać reakcję poszukiwanie silnych wrażeń, co prowadzi do nadmiernego, niebezpiecznego zachowania, które prowadzi do dorosłości. Wielu ludzi pije w formie ulgi lęk, jako forma poszukiwania przyjemności lub do zwalczania depresji.

Wpływ alkoholu na organizm

Sara R. Jones, Ph.D., przeprowadziła badania w Wake Forest University i stwierdzili, że alkohol zwiększa zarówno poziom dopaminy, a pijących, poziom transporterów dopaminy. Dopaminy powoduje uczucie euforii. Poziom dopaminy są regulowane przez przewoźników, które usuwają go z systemu, gdy jest zbyt dużo lub że spełnił swoją funkcję. W alkoholików mózg produkuje nadmiar transportery do czynienia z nadmiarem dopaminy. W przypadku braku alkoholu we krwi, jednak nadmiar transportery nadal usunąć z układu dopaminy, pozostawiając alkoholików z niedoborem co powoduje głęboką depresją. Następnie konieczne jest alkohol podnieść poziom dopaminy do normy i jeszcze musi być spożywane odczuwać przyjemność.

Alkohol może spowodować niedobór tlenu w mózgu, prowadzące do utraty przytomności i uszkodzenia mózgu. Może to powodować raka gardła i jamy ustnej, choroby serca i poważnych chorób wątroby, takich jak marskość wątroby. Alkoholizm może zmniejszyć długość życia osoby przez 10 do 15 lat.

Pomoc dla Alkoholików

Istnieje wiele programów, które pomogą ludziom przezwyciężyć uzależnienie od alkoholu. Anonimowi Alkoholicy to najbardziej znany, ale ośrodki rehabilitacji i wsparcia istnieją na całym świecie. Pierwszym krokiem do przezwyciężenia uzależnienia jest pragnienie zaprzestania picia. Rozpoznawaniu przyczyn uzależnienia i zwracania się o pomoc i wsparcie rodziny i przyjaciół są niezbędne do odzyskania, jak również.