adcov.com

Definicja Ojciec zastępczy

Definicja Ojciec zastępczy


Istnieją trzy interpretacje co zastępczym ojcem, z których wszystkie opisują niekonwencjonalny dynamikę rodzicielskiej, zgodnie z którą nie ma po prostu jeden mężczyzna i jedna kobieta poczęciu dziecka w relacji z powodu okoliczności osobistych lub fizycznych, takich jak rozwód lub bezpłodności.

Dawcy spermy

Mężczyźni, którzy oddają swoje nasienie do kobiet za pośrednictwem agencji banku spermy lub prywatnie do przyjaciela lub bliskiej osoby są nazywane ojców zastępczych; nie są one zaangażowane w rzeczywistej poczęcia, ciąży i życia dziecka, ale zapewnienie środków przez które te rzeczy mogą się zdarzyć.

Nie Biologicznie Powiązane

Człowiek, który ojcowie dziecka, które nie jest biologicznie jego własne, ale produkt z poprzedniego związku matki można nazwać zastępczym ojcem. Mimo, że nie są one związane z dzieckiem, zdecyduje się traktować ją, jakby była jego własna.

Darczyńcy jaj

Mężczyźni, którzy nie są w związku małżeńskim lub w związku i decydują chcieliby się ojcowie mogą szukać dawcy jaj i matki zastępczej, albo za pośrednictwem agencji lub prywatnie z przyjacielem. Gdy dziecko się rodzi, ojciec jest jedynym rodzicem, a może być również określane jako zastępczy ojciec.