adcov.com

Definicja niskokalorycznej diety

Diety niskokaloryczne są stosowane do wielu celów, w tym utratę wagi i zdrowych kontroli wagi. Dla większości ludzi, normalnej diety oznacza zużywa około 2000 kalorii dziennie. Niskokaloryczna dieta zwykle waha się od 1500 do 1800 jeść kalorii dziennie. Diety z mniej niż 1500 kalorii dziennie jest uważane za bardzo niskokaloryczne diety i tylko należy stosować pod kierunkiem lekarza. Przestrzeganie diety bardzo niskokaloryczną przez dłuższy okres czasu może doprowadzić do komplikacji zdrowotnych.

Funkcja

Diety niskokaloryczne są wykorzystywane przede wszystkim do utraty wagi. Przez zmniejszenie ilości kalorii pobrane w każdym dniu, osobnik będzie stopniowo tracą na wadze. Jeden funt składa się z 3500 kalorii. Poprzez redukcję własnej diety o 500 kalorii dziennie, osoba może stracić jednego funta co siedem dni. Zdrowych kontroli wagi można również otrzymać, postępując zgodnie z dietą niskokaloryczną. Dla osób, które mają wolniejszy metabolizm lub nie uczestniczą w dużej aktywności fizycznej, dieta składająca się z mniej niż typowe 2000 kalorii dziennie może pomóc w utrzymaniu zdrowego zakres masy.

Funkcje

Niskokaloryczna dieta obejmuje spożywanie mniejszej ilości kalorii w sposób regularny, aby utrzymać zdrową wagę albo schudnąć. Zmniejszenie liczby kalorii pobranych może spowodować utratę wagi. Jeśli celem jest zdrowe kontroli wagi, początkowa rozsądne ograniczenie kalorii może spowodować utratę wagi, ale w końcu masa Dieter byłby plateau.

Lifestyle Rozważania

Niskokaloryczna dieta może pomóc ludziom uniknąć otyłości lub może pomóc otyłym ludziom schudnąć. Kalorii powinna być dopasowana do ilości kalorii organizm danej osoby korzysta każdego dnia. Na przykład osoba, która mieszka siedzący tryb życia będą używać mniej kalorii każdego dnia, niż osoby, która jest aktywna fizycznie. Wiele czynników odgrywa rolę w ile kalorii organizm danej osoby palą codziennie, włącznie z jego podstawową przemianę materii, poziom aktywności fizycznej, masy mięśniowej i ciało.

Zdrowe jedzenie

Niskokaloryczne sama dieta nie może zapewnić optymalne zdrowie. Dieta niskokaloryczna składający się głównie z niezdrowych tłuszczy i trochę białka może prowadzić do powikłań zdrowotnych, takich jak choroby serca. Niskokaloryczną dietę najlepiej, zwłaszcza do kontroli masy ciała w połączeniu z aktywności fizycznej i jest dieta składająca się z wielu zdrowej żywności. Dieta niskokaloryczna składający się z wyborem potraw z każdej grupy żywności --- zwłaszcza mlecznych, zbóż, owoców i warzyw --- jest najlepsze dla optymalnego zdrowia.

Liczenie kalorii

Aby przestrzegać diety niskokalorycznej, osoba będzie wiedzieć, ile kalorii w żywności on lub ona jest jedzenie. Pakowane produkty mają etykiet żywieniowych na opakowaniu, które zapewniają przydatne informacje, w tym liczbę kalorii w porcji i ilości kalorii pochodzących z tłuszczu, białka i węglowodanów. W przypadku produktów, które nie wchodzą w pakiety, Dieter powinny korzystać książkę liczenia kalorii lub wiarygodnego źródła internetowego śledzić kalorii. Jeśli utrata masy ciała jest celem, Dieter powinien najpierw śledzić swoje typowe odżywcze. Potem Dieter może określić, ile mniej kalorii spożywać Zdrowa niskokalorycznej diety.