adcov.com

Definicja i leczenia skolioz

Definicja i leczenia skolioz


Skolioza występuje podczas ostatniego zrywu wzrostu przed okresem dojrzewania. Stan powoduje osoby kręgosłupa do krzywej bokiem lub od połowy kręgosłupa, gdzie znajduje. Skolioza waha się od łagodnego do bardzo ciężkiego. To ostatnie powoduje, że kręgosłup do krzywej w klatce piersiowej i płuc z utrudnia prawidłowe funkcjonowanie. Leczenie skoliozy różnić. Według Narodowej Fundacji skoliozy (NSF), około sześciu milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych mają skoliozę.

Definicja

Skolioza jest deformacji kręgosłupa. Zazwyczaj dotyka nastolatków wieku 10 do 15 lat stare przed okresem pokwitania. Z tym warunkiem, kręgosłup przechodzi od środka, lub w środku tylnej w kierunku części ciała.

Objawy

Objawy skoliozy pojawiają całym ciele, nie tylko kręgosłup. Na przykład, łopatki są nierówne albo jeden jest większe niż drugie ramię. Jednym z biodra i talia jest bardziej widoczne niż inne.

Wraz z postępem stan, danej osoby kręgosłupa pogarsza. Oprócz rdzenia krzywej, skręceń kręgosłupa lub obraca się, zgodnie z Mayo Clinic. Gdy to nastąpi ożebrowanie chorym wystaje.

Skolioza powoduje trudności w oddychaniu po kręgosłup wkracza w obszarze płuc. Ból pleców jest kolejnym objawem skoliozy.

Przyczyny i czynniki ryzyka

Istnieją trzy główne przyczyny skolioza, zgodnie z Medline Plus. Z skoliozy nerwowo-mięśniowej, chorób, takich jak rozszczep kręgosłupa, porażenia mózgowego i polio powoduje kręgosłup do krzywej. Inne warunki, które dotyczą problemów mięśniowych, takich jak paraliż, także powodować skoliozę.

Skolioza, która występuje u osób po urodzeniu nazywa wrodzona skolioza. Oznacza to, że nie było problemu z okazji kręgów powstaje podczas rozwoju płodowego.

Gdy lekarze nie mogą znaleźć przyczyny skoliozy, to się nazywa idiopatyczną.

Zgodnie z Mayo Clinic, istnieją czynniki ryzyka związane ze skoliozą oprócz wieku. Chociaż obie płcie rozwijać łagodny skoliozy, dziewczyny rozwijać ciężką postać według wyższej stawki. Innym czynnikiem ryzyka jest w rodzinie. Warunkiem jest genetyczna.

Testy

Lekarz zazwyczaj wykonuje trzy testy, aby potwierdzić diagnozę skoliozy. Lekarz prosi rentgenowskie z przodu i boku ciała. Te rentgenowskie wskazują stopień rdzenia krzywej. Pokaz scoliometer mierzy również, jak bardzo krzywe kręgosłupa.

MRI jest ogólnie nakazał, gdy lekarz widzi coś niezwykłego w rentgenowskie lub neurologiczne zmiany zostały wskazane.

Leczenie

Nie ma lekarstwa na skoliozy.

Leczenie skoliozy zmienia się w zależności od lokalizacji kręgosłupa, wielkości i oczekiwanego wzrostu osoby. Na szczęście, według Medline Plus, idiopatyczne skoliozy z rdzenia krzywej mniejszą niż 20 stopni wymaga leczenia. Osoba, jednak musi wrócić do lekarza co sześć miesięcy na badania kontrolne.

Leczy 25 do 30 stopni u osoby nadal rosnącym wymaga usztywnienia. Szelki nie skorygować krzywą, ale pomóc wyprostować kręgosłup.

Dla osoby z chirurgii kręgosłupa 40 stopni krzywej lub większych potrzeb. Operacja fuzji kręgosłupa nie całkowicie rozwiązać ten kręgosłup, ale zapobiega pogarszaniu krzywej.