adcov.com

Czynniki Codependency

Codependency jest, gdy ludzie są kontrolny lub inny nadmiernie zaangażowane w życiu ludzi wokół nich. Codependent ludzie sprowadzona przez i zniszczyć ludzi wokół nich, ponieważ nie pozwól ludzie wokół nich podejmować własne decyzje, ale także poświęcić nieuczciwą ilości własnego czasu i zasobów do tych ludzi. Istnieje szereg czynników, należy zbadać, aby określić, czy ktoś jest codependent.

Motywacja

Podczas gdy wiele osób korzysta robić fajne rzeczy dla innych, codependent osoba bierze to na nowy poziom, robi tak wiele ciekawych rzeczy, które graniczą na kontroli. Motywem działania danego codependent osoby jest ważniejsze niż działania to się jednak. Osoba, która jest po prostu miło robi dobre rzeczy dla ich własnego dobra. Codependent osoba, jednak robi dobre rzeczy dla ludzi, ponieważ w głębi duszy, myślą, że to pozwoli im więcej ludzi takich jak.

Przesada

Nie jest miły i nie jest ekstremalne. Codependent osoba jest ostatni, robi ładne i "pomocne" absurdalnej stopniu. Najlepszym wyznacznikiem tego, czy są ładne i skrajnością jest obserwować, czy ludzie z prośbą, aby zatrzymać pomagając im. Jeśli ludzie pytają, nawet błagać cię przestać robić łaski dla nich, to musisz wziąć się za daleko i prawdopodobnie robi to bardziej dla siebie niż dla nich. To jest klucz znakiem DDA.

Rola związku

Wszystkie relacje, czy są to romantyczne relacje, przyjaźnie i relacje rodzinne, powinny być emocjonalnie sprawiedliwe. Jeśli badania relacji i okaże się, że są "Skała" w każdym z nich, z przyjaciółmi i rodziną w zależności od Ciebie o wsparcie, życzliwość i ogólnej życzliwości, to prawdopodobnie codependent. To wszystko jest w porządku, aby niektórzy ludzie na tobie polegać jakiegoś czasu, ale jeśli każdy opiera się na Ciebie przez cały czas, to nie jest problem.

Włączanie

Codependent ludzie muszą być potrzebne. Oznacza to, że czasami utrzymać ludzi wokół nich negatywnych sytuacji, aby utrzymać się z coraz emocjonalnie zbędne. Tak więc, jeśli znajdziesz się nieustannie pomagać ludziom, słuchać ich problemów i ogólnie jest tam dla nich jednocześnie ignorując wielkie rzeczy, które mogłyby uczynić je w stanie działać na własną rękę, to może być codependent. Mili ludzie pomagają ludziom wokół nich; codependent ludzie sami sobie pomóc poprzez utrzymywanie ludzi wokół nich w dół.