adcov.com

Czym jest łuszczyca?

Łuszczyca jest przewlekłą chorobą skóry, która może być dość niewygodne. To jest bardziej powszechne wśród osób z rodzinną historią choroby oraz z bazowym warunki zdrowotne. Mimo, że dokładna przyczyna nie jest znana łuszczycy, to uważa się, że zaburzenie autoimmunologiczne spowodowane wadliwie działającą układ odpornościowy atakuje zdrowych komórek.

Rodzaje

Istnieje kilka rodzajów łuszczycy. Tablica łuszczyca powoduje powstawanie suchych, czerwonych zmian skórnych z srebrzystą łuską. Łuszczyca grudkowa występuje głównie u młodych dorosłych, i powoduje zmiany koloru łososiowego głównie na tułowiu. Łuszczyca krostkowa powoduje pęcherze wypełnione ropą, głównie na dłoniach, stopach i palców. Odwrotny łuszczyca pojawia się w fałdach skórnych, takich jak pod pachami, pachwiny i na piersi.

Efekty

Objawy łuszczycy znacznie różnią się od osoby do osoby. Generalnie, obszary skóry zostają pokryte srebrzystą łuską. W przypadku wystąpienia łuszczycy u dzieci, tylko małe punkty skalowania są widoczne. Skóra często staje się sucha i popękana, a może swędzieć lub spalić. Łuszczyca dotyka również inne części ciała, a może spowodować pestki lub prążkowane gwoździe i zapalenia stawów. Objawy łuszczycy często się zmieniać w czasie.

Identyfikacja

Lekarz może podejrzewać łuszczycę oparciu wzrokowe badanie skóry, stawów i paznokcie. Niewielka część skóry dotkniętego może zostać podjęta na biopsję w celu weryfikacji rozpoznania. Ta skóra jest badany pod mikroskopem w celu wykrycia obecności nieprawidłowych komórek. Jeśli występują problemy ze stawami, badania krwi mogą być przeprowadzane w celu określenia, czy zapalenie jest związane z łuszczycą.

Rozważania

Niektóre warunki mogą naśladować łuszczycy, i należy wykluczyć przed stawiana jest diagnoza. Łojotokowe zapalenie skóry może tworzyć łuszcząca, tłuste czerwone plamy na skórze głowy i części oleistych ciała. Liszaj płaski jest zapalną chorobą skóry, która może być przyczyną łuszczycy, jak wysypki na rękach i nogach. Łupież różowy jest częstym schorzeniem skóry, które przypomina Łuszczyca grudkowa, ale ma charakter tymczasowy.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Leczenie łuszczycy jest wybrana w oparciu o rodzaj łuszczycy i jej nasilenia. Zwykle leczenie rozpoczyna się miejscowo kremy. Może być również używany ultrafioletowe terapia światłem. Celem jest, aby zatrzymać tworzenie się nieprawidłowych komórek skóry tak, że zapalenie może być kontrolowany. W ciężkich przypadkach leki doustne lub wstrzykiwane mogą być używane do sterowania łuszczycy. Niektóre środki do domu może pomóc złagodzić objawy łuszczycy, w tym za pomocą nawilżające, delikatne mydła i biorąc ciepłe kąpiele.